Na startu nechyběli, stejně jako v loňské sezoně, jezdci týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský a Petr Fulín- Oba byli jak během volných testovacích jízd, tak i v kvalifikaci na špici ve své třídě TC2. Fulín skončil v kvalifikaci druhý, Matějovský vybojoval třetí místo. „Chtěl jsem být samozřejmě ještě rychlejší, ale provoz na trati to až tak nedovolil," sdělil po kvalifikaci Matějovský, jenž byl s dosaženým výsledkem spokojený..

Nejlépe vstoupil do sezony Petr Fulín. V prvním závodě nestačil pouze na ruského závodníka Karamyševa, který však startuje s Chevroletem Cruze kategorie TC2T. Jako čtvrtý byl v cíli prvního závodu klasifikován královéhradecký pilot Michal Matějovský.

Také druhý závod FIA ETCC v Le Castellet vyšel nejlépe pro úřadujícího šampiona Petra Fulína, který si tak odvezl vítězný double. Michal Matějovský do druhého závodu skvěle odstartoval, dlouho se držel na druhém místě, pak však měl potíže technického rázu. U jeho vozu BMW 320si se totiž porouchal senzor u řazení a musel do boxů na opravu. Po jejím dokončení se ale vrátil na trať a po stíhací jízdě si nakonec odvezl z druhého závodu také jeden bod za osmé místo v kategorii TC2. Petr Fulín je tak po prvním závodním víkendu na prvním a Michal Matějovský na pátém místě.

„Všechno je otevřené, šlo o první závod sezony. Za tři týdny jedeme na Slovensko, kde jsem v minulosti již jednou zvítězil a tak věřím, že body budou přibývat. Ve Francii se mi jelo velmi dobře, i když jsem na tomto okruhu startoval poprvé. Tým pracoval na jedničku a nebýt během druhého závodu drobné poruchy, kterou se záhy podařilo odstranit, mohlo být umístění jistě lepší, vždyť po startu druhého závodu jsme byli s Petrem na prvních dvou místech," řekl po skončení závodního víkendu na okruhu Paul Ricard ve Francii Michal Matějovský.