S výpravou české futsalové reprezentace odcestovali na turnaj Grand Prix Futsal do Brazílie i tři hráči Era–Packu Chrudim – Pavel Formánek, Marek Kopecký a Radek Mikan – spolu s trenérem Otou Stejskalem, technickým vedoucím reprezentačního týmu. Zajímavé je, že česká výprava při odletu ještě nevěděla, na které soupeře narazí, protože turnaj byl v dějišti Fortaleze rozlosován teprve ve čtvrtek večer.

Los přisoudil Čechům atraktivní jihoamerické soupeře z Uruguaye a Paraguaye, čtvrtým účastníkem skupiny je Írán. Domácí Brazilci se ve skupině A utkají s týmy Chile, Angoly a Chorvatska, do skupiny C byly zařazeny Srbsko, Egypt, Venezuela a Argentina, v „Déčku“ změří síly Ukrajina, Mosambik, Kanada a Kolumbie. Turnaj potrvá ode dneška do neděle 8. června.

Trenéru Stejskalovi tedy nevyšlo přání, aby čeští futsalisté narazili na Brazílii, ale co není, může být, pokud se našim reprezentantům podaří postoupit ze skupiny. Ale v každém případě je čeká zajímavá výkonnostní prověrka a získané zkušenosti jim jistě přijdou vhod při říjnovém MS, které se koná rovněž v této zemi futsalu a fotbalu zaslíbené. Tam už by neměly chybět ani další chrudimské opory reprezentace Tomáš Meller a bratři Marešové, kteří nyní dostali volno.