Slavie Havířov - UFA FC Salamandr Hradec Králové 3:7 (0:4).

Branky: Schimke 2, Hladík - M. Černý 4, Placák, Steiner, L. Michal. Rozhodčí: Vozárik, Klečanský. ŽK: 1:1 (D. Michalík – Tošovský). Diváci: 40.

Slavie Havířov:

D. Michalík - Stachel, Sobocik, J. Michalík,Večeřa, Schimke, Škavronka, Maleňák, Vlček, Smetana, Hladík.

Salamandr Hradec:

Tošovský - Částka, Blažek, Dostál, Steiner, L. Michal, Placák, M. Černý.

„Mloci“ přicestovali do Havířova pouze se sedmi hráči do pole, ale zato s obrovským odhodláním vrátit domácí Slavii prohru z jarních odvet minulého ročníku. Trenér Petr Hoffmann naordinoval týmu výbornou taktiku s precizním obranným blokem a rychlými brejky. Chtěl, aby ji tým plnil po celý zápas. A tak se i stalo.

Neprostupná obrana nepovolila v první půli domácím téměř nic. Zato v útoku se Hradečtí předvedli ve vynikajícím světle. Poprvé udeřili ve 13. min. po bleskové kombinaci Placák - M. Černý, který zakončoval do prázdné branky - 0:1. V 17. min. tentýž hráč po centru Steinera uklidil hlavou míč do domácí sítě - 0:2. O dvě minuty později Tošovský výhozem našel Placáka, který zamířil do šibenice - 0:3. Účet prvního poločasu uzavřel Steiner - 0:4.
Salamandr pokračoval ve velmi dobře organizované hře, ve 26. min. to bylo 0:5 po nejkrásnější akci utkání. Dvojice Placák - M. Černý si pohrála s domácí obranou a druhý jmenovaný po sérii narážeček zavěsil do prázdné branky Slavie. Domácí gólman ve vzteku málem prokopl míčem strop haly a viděl žlutou kartu. Havířov si vzal time out, začal hrát power play a po zmatku před bránou Tošovský poprvé inkasoval, na 1:5 snížil Hladík. Ve 32. min. domácí Schimke po nacvičené akci přidal druhý gól. Domácí pokračovali s pěti hráči v poli, ale to se jim nevyplatilo. Ve 35. min. se zmocnil míče L.

Michal a s přehledem dal přes půl hřiště do opuštěné svatyně na 2:6. Jen o chvíli později zvýšil M. Černý dělovkou k tyči po akci Steinera na 2:7. Poté se utkání již v klidu dohrávalo. Ve závěru se podařilo po hrubce hradecké obrany korigovat Schimkemu na konečných 3:7.
Byla to zasloužená výhra „mloků“ po velice kvalitním taktickém výkonu celého kolektivu, která tým po druhém kole vynesla do čela tabulky druholigové skupiny východ.
V dalším kole hostí Salamandr Hradec v pátek 16. října od 20.30 ve sportovní hale Třebeš tým Kunčic. Diváci a příznivci futsalu si jistě nenechají tuto příležitost vidět kvalitní sport ujít. (jš, ld)