V úvodním semifinále play off druhé futsalové ligy zdolal UFA FC Salamandr Hradec ve sportovní hale Třebeš VŠB Ostrava.

UFA FC Salamandr Hradec Králové - VŠB Ostrava 4:2 (0:0).
Branky: Jelínek 2, Steiner 2 - Chalupský, Jurčeka. Rozhodčí: Bělovský, Pražák, Vaněk. ŽK: 1:4 (M. Černý - Manďák, Vyležík, Kalmus, Mudrík). Diváci: 100. Salamandr Hradec Králové: Bartek - L. Michal, Špaček, J. Matějka, Steiner, L. Klíma, Jelínek, M. Černý, R. Štěpánek, Placák; trenér Petr Hoffmann. VŠB Ostrava: Závodník - Chalupský, Malinovský, Mudrík, Darebník, Vyležík, Kalmus, Jurčeka, Roupec, Manďák; trenér Václav Svoboda.

V prvním semifinálovém utkání play off přivítali „mloci“ na palubovce třebešské haly kvalitní tým VŠB Ostrava, se kterým oba předchozí duely v lize prohráli. Zpočátku se hrálo velmi opatrně. Bylo znát, že ani jeden tým nechce udělat chybu a inkasovat. Hosté byli mírně iniciativnější, častěji drželi míč, ale bez výraznějšího efektu.

Oba týmy měly několik slibných akcí, ke gólu však nevedla žádná z nich. Nejvážnějším momentem prvního poločasu byl ošklivý faul hostujícího Manďáka na Steinera, za který dostal v 11. min. pouze žlutou kartu.

Druhá půle začala, jak skončila první, pouze s tím rozdílem, že Hradečtí byli aktivnější. Do vedení však šli hosté, ve 24. min. se po nádherně rozehraném signálu z přímého volného kopu a přiťuknutí Mudrika prosadil Chalupský - 0:1.

Poté se domácí nadechli k ofenzivě, šanci měli J. Matějka a L. Michal, ale vychytal je jistý gólman Závodník. Ovšem na dorážku kanonýra Jelínka po přihrávce L. Michala ve 29. min. byl krátký - 1:1. O minutu později se po chybě v domácí obraně prosadil v první půli nevýrazný Jurčeka po nahrávce Manďáka a poslal Ostravu podruhé do vedení - 1:2.

Futsalisité VŠB následně kontrolovali vývoj utkání, hráli dobře v obraně a „mlokům“ toho moc nedovolili. Ti však nerezignovali a vystupňovali tempo. Hosté často zbytečně faulovali, Východočechům se navíc podařilo vyrovnat. S přispěním teče ostravských obránců ve 33. min. z přímého kopu skóroval Steiner - 2:2.

Oba týmy se snažily strhnout vedení na svoji stranu, ale v cestě jim stály buď skvělé zákroky Bartka a Závodníka, nebo konstrukce branek. Ve 37. min. sebral na půlce míč agilní Steiner, postupoval po levé straně a jeho prudkou přihrávku před bránu „uklidil“ hostující obránce za záda bezmocného Závodníka - 3:2.

To s ostravskými hráči otřáslo. Sice se snažili, hráli powerplay, ale nic nevymysleli. Naopak, po nádherném pasu brankáře Bartka si na prsou zpracoval míč Jelínek, střelou zprvní nedal hostujícímu brankáři nejmenší šanci a ve 39. min. zvýšil na konečných 4:2.

Jaroslav Štěrba, prezident oddílu UFA FC Salamandr Hradec Králové:
„Solidní návštěva sta diváků poděkovala oběma týmům za předvedený výkon bouřlivým potleskem. Vyhrál šťastnější tým. Byli jsme to my, kdo si za svoji ohromnou touhu po skalpu Ostravy a za velmi obětavý výkon toto utkání vyhrát zasloužil. Hosté nezklamali, představili se jako výtečně sehraný soubor a předvedli mnoho pěkných akcí. I další utkání slibuje zajímavou podívanou.“

Druhé semifinále play off II. futsalové ligy se hraje v pátek 9. dubna od 20 hodin ve sportovní hale VŠB v Ostravě. (jš. ld)