Ve čtvrtém finále play off východní skupiny II. futsalové ligy hradecký Salamandr ve sportovní hale v Třebši zdolal po hektickém závěru Třinec 3:2 v prodloužení, a tím srovnal stav série hrané na tři vítězství na 2:2. Postupujícího do první ligy proto určí až rozhodující pátý duel.

4. finále: UFA FC Salamandr Hradec Králové – SKP Likop Třinec 3:2 po prodl. (0:0, 1:1 – 0:1, 2:0). Branky: 30. Placák, 49. Steiner, 50. L. Michal – 31. a 43. Stoszek. Rozhodčí: Sebök, Honěk, Molík. ŽK: 1:0 (Placák). Diváci: 150. Salamandr Hradec: Tošovský - Blažek, Částka, L. Michal, Steiner, Placák, M. Černý, Jelínek, R. Štěpánek (21. L. Klíma). Likop Třinec: Nový - Goj, Duda, Csikán, Hnilo, Sikora, Očadlík, J. Cieslar ml., Stoszek, Kufa, Mendrok.

Ve čtvrtém pokračování finálové série se mohlo již podruhé rozhodnout o postupujícím do I. ligy. Důležitosti zápasu podřídily oba celky svoji taktiku, skvěle organizované obrany během první půle soupeřům prakticky nic nedovolily. Až ve 30. min. se prosadil po přihrávce M. Černého ranou do šibenice Placák - 1:0. Za ohromného aplausu tribun se střelec ocitl až mezi diváky, za což viděl žlutou kartu, která mu vystavila stop pro pátý zápas. Oslavy gólu však trvaly pouze chviličku. O 75 vteřin později totiž vyrovnal po chybě domácí obrany Stoszek - 1:1.

Poté se začalo více útočit, přibývalo nejen šancí, ale i faulů. Oba týmy mohly rozhodnout, ovšem brankáři Tošovský i Nový byli vždy na místě a nedovolili nikomu skórovat. Utkání skončilo v normální hrací době nerozhodně 1:1 a šlo se do prodloužení.

V něm zpočátku byl aktivnější Hradec, ale radovali se hosté. Ve 43. min. Stoszek zužitkoval přihrávku Cieslara - 1:2. V tu chvíli byli Třinečtí na koni. V klidu dohráli první polovinu prodloužení a byli jen pět minut od první ligy. Domácí trenér Hoffmann vymyslel na druhou pětiminutovku skvělý plán.

Salamandr ihned začal hrát power play s Michalem v brance a zatlačil hráče Likopu do hluboké defenzivy. Téměř tři minuty jim Hradečtí nepůjčili míč a nenechali je vydechnout. Diváci už pomalu nevěřili ve vyrovnání.

Ale zmýlená neplatí. Ve 49. min. po přesné přihrávce Černého vyrovnal kapitán Steiner - 2:2. Hosté byli zaskočeni a také dost unavení, a již vyhlíželi penaltový rozstřel. Domácí však dále pokračovali v tlaku při hře bez brankáře, a to se jim vyplatilo. V čase 49:48 totiž po uvolnění od Placáka strhl vítězství na stranu Hradce Michal - 3:2.

Tím domácí celek poslal sérii do pátého utkání, jelikož zdecimovaní futsalisté Třince již neměli na nic ani čas, ani síly. Přesto předvedli znovu výborný výkon a ukázali, že základní část vyhrál správný tým.

Před hráči Salamandru je třeba opět smeknout. Znovu všem dokázali, že právem patří mezi nejlepší týmy, a že se mohou se vztyčenou hlavou změřit s naprostou špičkou futsalu v České republice.

Rozhodující pátý zápas napínavé finálové série se odehraje v pátek 21. května od 20 hodin v třinecké sportovní hale. (jš, ld)