Po čtyřiadvaceti vítězných zápasech v probíhajícím ligovém ročníku našel úřadující futsalový mistr Era-Pack Chrudim prvního přemožitele, a to v nejméně vhodnou dobu – v úvodním zápase semifinále play off proti čtvrtému týmu základní části soutěže, jímž je SELP Mladá Boleslav.

Chrudim – Mladá Boleslav 1:4
Úvod zápasu přinesl taktickou bitvu, nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté zpočátku působili překvapivě lepším dojmem a v 11. minutě se díky Krachmanovi ujali vedení 0:1. O čtyři minuty později našel Kroulík před boleslavskou svatyní Vladyku, a bylo vyrovnáno na 1:1. Kdo čekal, že mistr převezme iniciativu, ten se mýlil. Favorit doplatil na začátku druhé půle na vyloučení Mikana po druhé žluté kartě, když tři vteřiny před koncem dvouminutového oslabení inkasoval druhý gól Perglem.

Nejednotný metr

„Nechápu nejednotný metr rozhodčích, kteří v první půli odpískali minimum faulů, ale po změně stran jim vadily opravdové maličkosti a udělovali na obou stranách zbytečné karty. V play off jsou zvýšené emoce, ale když nejde o záludnosti, tak by sporné situace měli řešit citlivěji,“ poznamenal po zápase hostující brankář Ondřej Knobloch, i když jeho týmu zásahy rozhodčích tolik neuškodily. Boleslavi po druhém gólu pochopitelně narostla křídla, naopak do hry domácích se postupně vkrádala křeč. Mareš trefil dvakrát konstrukci branky, Vladyka břevno.

A když Krachman z velkého úhlu ve 32. minutě překonal Mellera potřetí, začali se fanoušci smiřovat s tím, že tentokrát asi narazí kosa na kámen. A taky ano. Pět minut před koncem zkusili Chrudimští power play s Popelkou na místě brankáře, ale Hrdina ve 38. minutě definitivně pohřbil naděje domácích na zvrat. „Máme za sebou dlouhou sérii vítězných zápasů. Je nutno si uvědomit, že nic netrvá věčně. Musíme se z toho ale rychle oklepat a již v nedělním druhém utkání série navázat na předchozí kvalitní výkony,“ neztrácel po nečekané porážce optimismus Tomáš Sluka, který nastoupil po déletrvající viróze, a na jeho výkonu to bylo znát.

Fakta – branky: 15. Vladyka – 11. a 32. Krachman, 25. Pergl, 38. Hrdina. Rozhodčí: Brejník, Lasch. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (23. Mikan). Diváci: 250. Poločas: 1:1. Era-Pack Chrudim: Meller – Linhart, Popelka, Mikan, Vladyka, Kroulík, Sluka, Kopecký, M. Mareš, Vácha. SELP Mladá Boleslav: Knobloch – Hrdina, Kamenický, Semerád, Pergl, Ulich, Matějka, Bejda, Oliva, Krachman, Holeček.

Bookmakeři se pořádně sekli

Na tomto překvapivém výsledku mohli mimořádně vydělat sázkaři. Kdo by vsadil například u sázkové kanceláře Bwin na výhru Mladé Boleslavi, ten by bral patnáctinásobek vkladu. Přitom kurz na výhru domácích byl 1,05 a na remízu 10,00. Uvidíme, jak se výsledek prvního klání projeví na kurzech bookmakerů v dalších zápasech obou semifinálových soupeřů.

V neděli druhý duel

Druhý zápas série se hraje opět v Chrudimi – v neděli 19. 4. od 20 hodin a domácí budou podporu fanoušků opravdu potřebovat, vždyť vedle marodů R. Mareše a Rešetára nebude moci po vyloučení hrát ani Mikan. „Porážku, která přišla po tak dlouhé době, není třeba nějak rozmazávat. Naopak doufám, že nás v tom nejlepším slova smyslu nakopne a nasměruje zpět na úspěšnou cestu. Právě teď by se měla ukázat síla mužstva,“ burcuje chrudimský trenér Ota Stejskal.