FC Gillotina Choceň - UFA FC Salamandr Hradec Králové 3:12 (1:5). Branky: Smola 2, Šabata - Blažej 4, J. Matějka 2, L. Michal 2, M. Michal 2, Placák, Steiner. Rozhodčí: Jelínek, Mráz (oba Protivín). ŽK: 2:1 (P. Čechlovský, Smola - M.Černý). Diváci: 60. Gillotina Choceň: T. Kroupa (21. Jadrný) - Čechlovský, P. Tošovský, Kubec, Šabata, L. Kroupa, L. Bárta, Smola, Lesák, Kopecký. Salamandr Hradec: Bartek - Dostál, J. Matějka, M. Černý, Blažej, L. Michal, Steiner, M. Michal, Placák, R. Štěpánek.
Východočeské derby nemělo mít podle expertů favorita, ovšem všichni se hodně zmýlili. Gillotina tvrdě narazila na rozjeté hradecké „mloky“. Kromě úvodních šesti minut, kdy se po brance Smoly ujali vedení, neměli domácí ani tu nejmenší šanci na přijatelný výsledek. Odolávali až do 11. min., kdy po signálu z rohu a přihrávce Dostála prostřelil Blažej do té doby jistého Kroupu a srovnal na 1:1. „Mloci“ presovali domácí po celé ploše a nutili je k chybám. Po čtvrt hodině hry znovu po signálu z rohu dal vedoucí gól hostů kapitán L. Michal z nahrávky Dostála - 1:2.

Poté přišla hradecká smršť a během tří minut bylo rozhodnuto. Nejprve v 16. min. po patičce M. Černého zvýšil Blažej, v 17. min přihrával Placák a Steiner dával na 1:4, a v 18. min. do prázdné branky skóroval Placák po nahrávce Steinera. Dalších několik gólovek ještě zlikvidoval skvělý gólman Kroupa.

Do druhé půle nastoupili domácí v brance s Jadrným a odolávali celých devět minut. Poté „mloci“ přidali a zatlačili Gillotinu do hluboké defenzivy. Branky na sebe nedaly dlouho čekat. Ve 29. min. zužitkoval J. Matějka perfektní nahrávku M. Černého - 1:6. Ještě v téže minutě sebral Blažej míč domácí obraně a bylo to 1:7. Ve 30. min. opět Blažej po akci M. Černého upravil na 1:8. Poté se prosadil domácí Šabata.

Ve 32. min. dal gól také M. Michal a po akci L. Michala zvýšil na 2:9. Ve 35. min. J. Matějka po přihrávce M. Černého vstřelil desátý gól Hradce. Ve 37. min. nahrával Steiner a L. Michal se trefil do šibenice - 2:11. Po několika vteřinách snížil Smola gólem z půlky. Poslední slovo měl M. Michal, který suverénně proměnil desetimetrový pokutový kop, a tím stanovil konečný účet zápasu na 3:12.

Jaroslav Štěrba, prezident UFA FC Salamandr Hradec Králové:
„Domácí Gilotina na nás i přes ohromnou snahu nestačila a odešla s debaklem. Upevnili jsme si vedoucí pozici v tabulce. Pokud budou hráči i nadále přistupovat k utkání takto profesionálně, nemusejí mít o další úspěšné výsledky strach. A to ještě chyběli Tošovský, Blažek, Částka a Jelínek. Trenér Petr Hoffmann má však z čeho vybírat a znovu složil tým na výtečnou, což se projevilo během utkání a hlavně ve výsledku.“

V pátek 4. prosince hostí „mloci“ ve sportovní hale v Třebši nováčka, tým SK Líšeň Brno. Výkop zápasu je tradičně ve 20.30. (jš, ld)