Finálový turnaj mistrovství České republiky ve futsalu – sálovém fotbalu žen ovládly hráčky Chemcomexu Praha. Celek z hlavního města v souboji o prvenství jasně porazil Hradec Králové 3:0. O titul bojovalo v hale ve Zruči nad Sázavou devět družstev.

Skupina

FC Hradec Králové – FK Spartak Kaplice 3:0 (0:0). Branky Hradce: Ninczová 2, Benešová. Východočešky zvítězily zaslouženě, byť na palubovce působily nervózně.

FC Hradec Králové – Plzeň 3:3 (1:1). Branky Hradce: Ninczová 2, Benešová. K vidění bylo nesmírně vyrovnané utkání. Prvenství ve skupině zajistily hradeckému celku až proměněné bonusové penalty Benešové, Hlaváčkové a Ninczové.

Čtvrtfinále

FC Hradec Králové – Protivín 6:1 (4:1). Branky Hradce: Lacinová 3, Benešová 3. Hradeckému týmu vyšla koncovka. Branky padaly po pěkných kombinačních akcích.

Semifinále

FC Hradec Králové – Liberec 3:2 (1:1). Branky Hradce: Benešová, Lacinová, Svobodová. Hradec dovedl do finále kolektivní výkon.

Finále

FC Hradec Králové – Chemcomex Praha 0:3 (0:1). Pražanky po zásluze obhájily mistrovský titul.

FC Hradec: Legerská – Mikešová, Svobodová, Lacinová, Ninczová, Petrasová, Benešová, Jančová, Hlaváčková.

Individuální ocenění: Veronika Svobodová byla vyhlášena nejlepší obránkyní turnaje. Veronika Benešová, jež šestkrát skórovala, se dělila o cenu pro nejlepší střelkyni turnaje.

Petr Kincl a Eduard Novotný, trenéři FC Hradec Králové: „Dosáhli jsme velkého úspěchu. Druhé místo na mistrovství republiky ve futsalu žen je skvělou vizitkou pro FC Hradec Králové. Holky předváděly kvalitní výkony, jsou schopny se rovnat ryze futsalovým týmům. Je vidět, že jdeme správným směrem. Všechny hráčky působily jako jeden tým, který se povzbuzoval a byl zakousnutý do každého zápasu. Holky chtěly ukázat, že se s Hradcem musí počítat jak v malém fotbale, tak i v první lize na velké ploše. Dobrou hru v obranné fázi předvedly Mikešová a Svobodová, v ofenzivě jsme spoléhali na Lacinovou a Benešovou. Jinak chválíme celé družstvo.“

Do finálového turnaje postoupilo i družstvo hradeckých juniorek, které obsadilo páté místo.

(jh, ld)