Již pouze týden zbývá do startu evropského šampionátu v basketbale žen, který se uskuteční v Praze a v Hradci Králové. Skupina s českým týmem se odehraje na královéhradeckém zimním stadionu.

A právě palubovku Fortuna arény si svěřenkyně trenéra Ivana Beneše ve čtvrtek poprvé vyzkoušely v ostrém utkání. V rámci generálky na start mistrovství Evropy se poměřily s Chorvatskem.

V pátek se tu hraje ještě jeden přípravný duel se stejným soupeřem, ovšem ten je veřejnosti nepřístupný.

Češky během přípravy výsledkově i herně nějak neoslňovaly. Snad si vše do začátku ME ještě sedne. Čtvrteční zápas byl pro to dobrým příslibem.

Příprava na ME: Česká republika – Chorvatsko 75:51 (25:15, 42:21, 55:38). Body ČR: Kateřina Elhotová 15, Vaughnová 14, Kulichová 8, Stejskalová 8, Hanušová 8, Karolína Elhotová 7, Vyoralová 6, Švrdlíková 5, Burgrová 2, Záplatová 2.

Hned úvodní minuty naznačily, jak velkou posilou by pro český tým mohla být na mistrovství Evropy Kia Vaughnová. Naturalizovaná Američanka stihla hned v první čtvrtině nasázet Chorvatkám 11 bodů.

Robustní pivotka by měla být na šampionátu tahounkou českého výběru spolu s kapitánkou Kateřinou Elhotovou. Obě hvězdy pražského USK by měly nejvíce zatěžovat bodová konta soupeřek, což ukázaly už ve čtvrteční přípravě.

Parta kouče Ivana Beneše v prvním poločase balkánský celek jasně přehrávala a vypracovala si pohodový dvacetibodový náskok. Teď jde jen o to, jak moc těžkým protivníkem Chorvatky byly. Druhá dvacetiminutovka už totiž byla o poznání vyrovnanější, ovšem to už bylo o výsledku rozhodnuto.