Finálový den je na programu v neděli. Diváci mají vstup po všechny dny zdarma. Pro děti je zajištěný program po celý den.

Turnaje European Challenge Tour (druhá evropská liga) se zúčastní minimálně 12 českých golfistů, sedm profesionálů a pět amatérů. Aktuálně má nejlepší formu Aleš Kořínek, který nedávno skončil na turnaji Turkish Airlines Challenge na 41. místě, což je nejlepší umístění českého hráče na Challenge Tour za necelé dva roky. Po třech letech se vrací na Challenge Tour Petr Nič. Amatérská špička se sejde kompletní včetně Vítka Nováka, historicky prvního českého amatéra, který prošel cutem na European Tour nebo Michala Pospíšila, který byl loni na Challenge Tour nejlepším Čechem. Vítěz získá 28 tisíc eur.

Jaké jsou šance Čechů? Nijak velké. Úspěchem by bylo projít cutem, to znamená dostat se do závěrečných dvou víkendových kol. „Jelikož se jedná o pátý ročník, byl bych rád, kdyby cutem prošlo pět českých golfistů," vyslovil neskromné přání Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která turnaj každoročně pořádá.