Muži skončili pátí, a tak budou hrát proti čtvrtým Beřovicím. Ženy obsadily třetí místo, což znamená, že se utkají s druhou Olomoucí.

Fantastický finiš

Mužské družstvo bylo před turnajem v Telči na průběžném šestém místě ligové tabulky. Útok na vyšší příčky se v první den sice nevydařil, ale povedlo se alespoň odrazit nápor sedmých Poděbrad a osmé Ropice. Nejlepší výsledek zaznamenal Svatopluk Býma junior, třebaže osobně se 77 ranami asi úplně spokojený nebyl. Lukáš Vaněk zahrál 78 a Jakub Mojžíš potvrdil stejným výkonem roli černého koně týmu. Pavel Balada přispěl solidním skóre 80 a Jan Petráček završil 87 ranami konečný součet Golf Clubu Hradec Králové na kulatých 400 ran. Stejný výsledek škrtal Tomáš Kvasnička.

Podle hesla „to nejlepší nakonec“ hrálo hradecké družstvo, stejně jako loni, v posledním kole o třídu lepší golf. Výsledky pod osmdesát se to jen hemžilo. Svatopluk Býma junior šel v paru (72), Tomáš Kvasnička s Lukášem Vaňkem 76, Jan Petráček 78 a Jakub Mojžíš 81. Pavel Balada odlétal druhý den do Spojených států, a tak za něj zaskočil obvykle nehrající kapitán David Jirků, který škrtal 91.

Pouze Karlštejn a Líšnice měly následující den lepší výsledky než Golf Club Hradec Králové. Výborný výkon posunul východočeský kolektiv o jedno místo dopředu před Konopiště. Jak již bylo řečeno, soupeřem Hradce do jamkovky o postup do extraligy budou čtvrté Beřovice, na jejichž hřišti bude hrát.

Ženy si pohlídaly třetí místo

Dobrou výchozí pozici do jamkovky si vytvořilo také ženské družstvo Golf Clubu Hradec Králové. Na rozdíl od mužů, kteří potřebují k postupu do extraligy zvítězit dvakrát, v ženské soutěži stačí pouze jedno vítězství, protože play off se účastní jen čtyři nejlepší kluby.

Hráčky Hradce nastupovaly v Telči coby třetí klub průběžného pořadí. Úvodní den se podařilo Kristině Hostákové zahrát 78, Lucie Bičišťová měla jen o tři rány více (81) a Karolína Černá donesla 86. Zuzana Eliášová škrtla na úvod 88, ale druhý den si vylepšila náladu s 82 ranami. Kristina s Lucií si lehce pohoršily (81, resp. 83 ran), každopádně v celkovém součtu děvčata s přehledem udržela za zády Semily a pohlídala si třetí místo. Na druhou Olomouc chyběly hradeckému celku dva údery. O postupu do ženské Extraligy se bude rozhodovat 12. a 13. září na liberecké Ypsilonce.

Obě družstva Golf Clubu Hradec podala výkony, jimiž výborně reprezentovala královéhradecký golf a potvrdila, že Hradec Králové patří v soutěžích družstev do širší české špičky. Nezbývá, než hradeckým golfistům poděkovat za výborné výsledky a držet jim palce v play off jamkovek, ve kterých budou bojovat o postup do extraligy.