Výborný vstup do extraligové soutěže družstev žen v golfu se podařil ženám Golfového klubu Hradec Králové na osmnáctijamkovém hřišti Mnich v Nové Bystřici.

Tým vedený kapitánkou Zuzkou Přibylovou (dříve Eliášovou) se mohl opřít o téměř bezchybnou hru výtečné Lucky Harcubové (73, 73 úderů), která se díky dvěma výsledkům v paru dostala na hendikep nula! Lucii podpořily další tradiční opory Jana (83,79) a Barbora (84,80) Kábrtovy, Eva Němečková (85) a Anna Starostová (84).

S týmovým součtem 472 ran se hráčky drží téměř na skvělém pátém místě – na distanc  13 ran od prvního místa a zároveň s náskokem 12 úderů od barážových příček.

Extraliga bude pokračovat dalšími dvěma koly  v červenci na Čeladné a vyvrcholí v srpnu finálovým play off na Casa Sereně.

V extralize golfu se Golf Club Hradec Králové ukázal již potřetí. Kromě aktuálního ročníku hrály ženy nejvyšší ligovou soutěž ještě v letech 2012 a 2009.

Mužský tým rozehrál druhou ligu dvěma koly na hřišti v Myštěvsi a je prozatím na 7. místě s odstupem 41 ran na vedoucí Svratku. Nejvíce se dařilo Jaroslavu Barešovi jun., který zahrál za dva dny celkem 166 ran (80+86). Za měsíc se pokračuje na Nové Americe.   (dj, pd, šp)