Muži ve složení Vladimír Rybář, Miroslav Synek, Roman Neubauer a Christian Horák postoupili do čtvrtfinálového pavouka z osmého místa a narazili na výborné mužstvo Čechie Praha.

Přestože Královéhradečtí golfisté hráli výborně, takřka nad svoji výkonnost, bohužel družstvo Čechie bylo nad jejich síly a tak na východ Čech putovalo osmé místo. Celkové prvenství na MČR vybojoval Erpet Praha právě před Čechií.

Lépe se dařilo ženskému družstvu Golf Clubu Hradec Králové, které splnilo všechna očekávání.

Kolektiv ve složení Zuzana Eliášová, Lucie Harcubová, Anna Starostová, Justýna Šafaříková a Lucie Bičišťová se po prvním dni MČR hřál na skvělém druhém místě s odstupem sedmi ran na vedoucí Erpet Praha a s náskokem deseti ran na třetí Čechii Praha a GC Na Vrších.

Trio Starostová, Harcubová a Eliášová vytvořilo výborný základ pro semifinále. Věkový průměr již tak mladého družstva žen Hradce Králové snížil benjamínek, kterým byla teprve sedmiletá Justýna Šafaříková. Ta zahrála svůj standard a okusila výbornou atmosféru tohoto turnaje.

Do semifinále nastoupilo hradecké družstvo posíleno o Lucii Bičišťovou, ovšem posílily i ostatní týmy, včetně soupeřek Východočešek Čechie Praha. Ta si přivezla na pomoc reprezentantku Kateřinu Krásovou.

Semifinále skončilo bohužel 2,5:0,5 v neprospěch Hradce Králové. Starostová s Eliášovou prohrály čtyřhru o jednu ránu, Harcubová získala půl bodu a Bičišťová prohrála.

Následoval boj o třetí místo s GC Na Vrších, který hráčky GC Hradec Králové s přehledem vyhrály a zvítězily ve všech utkáních. Po roce se tak do Hradce Králové opět vrací bronzové medaile, neboť družstvo žen obhájilo  třetí místo z loňského roku.

Vítězkami MČR na simulátorech se staly hráčky pražské Čechie před Erpetem.   (drb)