Dva nejlepší hráči kola Arnošt Martinec a Pavel Eliáš hráli osmnáctku na Bay Hill shodně za 78 ran, a tak bylo třeba na dodatečných jamkách určit, kdo se stane vítězem prvního klubového mistrovství v roce 2011.

Na rozehrávku přitom vůbec nemuselo dojít. Arnošt Martinec totiž hřiště prošel téměř bez ztráty kytičky se 76 ranami, což mu dalo pohodlný náskok dvou úderů. Provinil se ale proti podmínkám hry, protože omylem odehrál ránu mimo pořadí. Tím pádem se nevyhnul penalizaci v podobě dvou trestných ran a mistrovství dospělo do prodloužení.

S diváky za zády i na plátně před sebou tedy oba hráči vyrazili na první jamku. Rozhodlo se tím nejrychlejším způsobem. Pavel Eliáš na rozdíl od Arnošta Martince netrefil green v regulaci a musel si přihrávat z větší vzdálenosti. Pat do paru z necelých pěti metrů těsně minul, a protože Arnošt Martinec spolehlivě zastavil svůj birdie pat v gimmie vzdálenosti, pohár pro mistra klubu putoval do jeho rukou. Třetí příčku vybojoval s těsnou ztrátou jednoho úderu Petr Solich.

Kategorie žen se dlouho zdála být „one woman show“ Jany Kábrtové. Ještě po patnácté jamce, kde skórovala birdie, nic nenasvědčovalo tomu, že by kolo nedohrála s výsledkem se sedmičkou na začátku. A protože ostatní hráčky ztrácely na špici leaderboardu tři jamky před koncem šest a více ran, zdálo se vše rozhodnuté.

V golfu ale není radno podceňovat překážky, zejména ty vodní. Jezero na poslední jamce spolklo Janě Kábrtové tři míčky a ve skórekartě se rázem objevila desítka. Tím pádem se o jednu ránu na první místo doslova za minutu dvanáct protáhla Janina sestra Barbora, které na titul mistryně klubu stačilo zahrát na poslední jamce 5 a dohromady 82. Třetí Lucie Bičišťová skončila o další ránu vzadu s výsledkem 84.

(dj)