Chybět nebude ani královéhradecký pilot týmu Arden Josef Král.

Závodnímu okruhu ležícímu v lodním přístavu se říká městský, ve skutečnosti je to ale běžný závodní okruh, jen posazený na okraj španělského města Valencie vedle malebných písečných pláží.

Vyznačuje se také extrémně vysokým počtem zatáček, ale i to je zavádějící, neboť mnohé z nich jsou jen jakési zakřivené rovinky a projíždí se na plný plyn. Podobně jako v minulosti se i letos očekávají dramatické dva závody. Neméně dramatická situace je i v průběžném pořadí šampionátu. Ten vede Francouz Romain Grosjean, ale má stejný počet 23 bodů jako druhý Brit Sam Bird.

Český jezdec Josef Král figuruje sedmý s devíti body – slušnému průběžnému umístění v šampionátu vděčí český závodník také stupňům vítězů, které vybojoval při posledním dějství v ulicích Monte Carla.

„Výsledek z Monaka posílil morálku týmu a také optimismus do dalších závodů,“ řekl Josef Král po příletu do španělské Valencie.

„Přestávka způsobená zaoceánskou Velkou cenou Kanady formule 1 navíc nabídla větší prostor pro regeneraci a intenzivní přípravu. S ohledem na předpověď počasí, která slibuje horko od pátku až do neděle, je nutné umět zvládat vysoké teploty uvnitř kokpitu auta. Jsme vybaveni speciálním prádlem s prvky mentolu, které pomůže vysoké teploty lépe zvládat, ale i tak to bude hodně náročné.“

V pátek se jede třicetiminutový trénink a stejně dlouhá kvalifikace, která rozhodne o postavení na startu hlavního sobotního závodu.

V neděli dopoledne se koná kratší závod, takzvaný sprint. Ten vysílá živě televizní stanice Nova Sport. Záznam hlavního závodu odvysílá tatáž televize v neděli v 9.10 hodin.

(šp, brt)