Ve sportovní hale prvoligových basketbalistek Sokola Hradec Králové, které figurují v popředí své soutěže, se uskutečnil Okresní přebor děvčat středních škol a středních odborných učilišť (SŠ a SOU) v basketbale.

Turnaje se ovšem zúčastnily pouze dva celky, což rozhodně není dobrá vizitka pro ředitele a tělocvikáře středních škol a středních odborných učilišť, stejně jako pro Asociaci školních sportovních klubů, která má sportování školní mládeže pod patronací. Na klání dorazily jenom týmy Gymnázia Boženy Němcové Hradec Králové a Soukromé obchodní akademie (SOA) Hradec Králové, které se tak utkaly o titul okresního přeborníka.

Hrálo se 4x 10 minut hrubého času. Gymnazistky se dostavily s kompletním týmem registrovaných basketbalistek, zatímco na SOA Hradec Králové chodí do školy pouze tři, a to se ještě jedna pro nemoc omluvila a druhá hrála pouze sporadicky, neboť i ona měla zdravotní problémy.

Děvčata SOA Hradec Králové reprezentovaly: Nela Hurtová, Michaela Lipavská, Tereza Černohousová, Tereza Pokorná, Adéla Tobišková, Michaela Adamírová, Johana Michajlíková, Tereza Fraňková, Tereza Kučerová; koučem týmu byl Vojtěch Dlabáček.

Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové - Soukromá obchodní akademie Hradec Králové 100:22. Body za SOA Hradec: Hurtová 14, Fraňková 4, Lipavská 2, Michajlíková 2.

Cílem bylo nedostat od soupeřek sto bodů, ale to se nepodařilo.

Na závěr převzal vítězný celek pohár a oba týmy potom diplomy.

Proč je však u dnešní mladé generace tolik negativní vztah ke sportu a tělesné výchově, nad tím je potřeba se co nejdříve zamyslet.

Vojtěch Dlabáček, Lubomír Douděra