Na oslavy se přišli podívat i obyvatelé okolních obcí. Akci zahájila kapela Svižná těla z Libčan, po níž předvedly své umění dívky z taneční skupiny She–pot.
Soutěže se zúčastnilo na 150 závodníků. Místní sbor, který má celkem 31 členů, vyslal do boje dvě družstva mužů a jeden tým žen. Nesoutěžila pouze mladá generace. Své umění, i když pouze z recese, předvedli také ti starší, kterým se mezi místními říká Pupkáči.

„Hasiči jsou důležitou složkou naší obce. Starají se o zeleň, chodí na obecní brigády a pořádají kulturní akce. Pro děti zahajují prázdniny nebo s nimi opékají buřty na čarodějnice. Je to už třicetiletá tradice,“ uvedl zasloužilý člen sboru Josef Včelák.

Slavnostním vyvrcholením oslav bylo předvedení auta, které si hasiči postavili svépomocí. Avia, do které se vejde devět lidí, je plně vybavena pro zásah. Stavba vozidla trvala téměř dva roky a vyšla na pětadvacet tisíc korun.

„Příští rok se chystáme renovovat koňskou ruční stříkačku z roku 1905, která je naše první od doby založení sboru v roce 1897,“ sdělil starosta hasičů Petr Volejník.