Pro jezdce tříd Mini GP a Evropa 70 byl totiž poslední závod sezony překvapivě v režii Čechů. Již od prvního tréninku bylo jasné, že o prvenství se budou prát Češi Daniel Havrda a Oldřich Hanák s Němci Tomem Buschem a Manou Antweilerem. Nejlepší čas v tréninku zajel v poli sedmadvaceti jezdců právě hradecký Havrda, a to o pouhé 0,03 sekundy před druhým Buschem. Třetí Hanák ztrácel 0,7 sekundy.

První závod Evropy 70 nejlépe odstartovali Busch a Hanák, ale nakonec dokázal o 1,2 sekundy vyhrát Havrda.
Druhý závod byl velmi tvrdý. K vidění byl stejný scénář: Busch, Hanák, Havrda a mezera. Ve třetím kole se Havrda dostal před Hanáka, jenž o chvíli později v pátém kole přehnal snahu udržet kontakt s vedoucími jezdci a skončil v kačírku.

Havrda jel v kontaktu s Buschem a čekal na jeho chybu. Ta přišla v posledním kole. Německý jezdec nepředjel skupinu závodníků o kolo zpět, zatímco Havrda je přebrzdil. Tím vyhrál o půl sekundy a navíc zlepšil rekord kola o 1,2 sekundy na 44,9 oproti tréninku. To je průměrná rychlost na kolo 89 km/h.
Velmi dobře si vedla i jediná dívka v poli Bora Jakubičková ze Slovenska, startující také za Havrda Brož Racing team. Ve druhé jízdě se předvedla šestým místem. Tým podal na Sachsenringu kvalitní výkony, což znamenalo ideální závěr sezony. (hav)