Svěřenci trenérů Petra Mašáta a Aleše Babáka půjdou do zápasu po předešlé domácí prohře 27:34 s Talent týmem Plzeňského kraje. Jičínští před týdnem neodehráli s uřadujícím mistrem a favoritem extraligové soutěže špatný zápas, především v první čtvrtině duelu byli svému protivníkovi naprosto vyrovnaným soupeřem. Poté ale Plzeň prokázala svoji kvalitu a zaslouženě zvítězila. Teď na Ronal čeká podobně těžký kalibr.

„Byl bych rád, kdybychom se z duelu s Plzní co nejrychleji vzpamatovali, protože nás teď čeká utkání s Karvinou, následně s Duklou a já sám jsem zvědavý, jak na to výsledkově zareagujeme,“ uvedl trenér Jičína Petr Mašát.

Karviná v posledním kole rozstřílela nevídaným způsobem poslední Maloměřice, kterým nastřílela přes čtyřicet branek a vyhrála 42:27. Do Jičína tak přijede jako velký favorit. Východočeši se pokusí překvapit.

Jakub Kastner, hráč Jičína: „V Karviné jsme prohráli hned v prvním kole, kdy jsme nezvládli dvacet minut zápasu a soupeř nám odskočil na rozdíl 8 branek. Naštěstí jsme se dokázali vzpamatovat, a nakonec jsme prohráli pouze o gól. Věřím, že nám první kolo přineslo ponaučení a že se takovému výpadku v sobotní odvetě vyvarujeme. Pokud se nám to podaří, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek, a především na body, které v domácím prostředí rozhodně nechceme ztrácet. Jenom je škoda, že takové atraktivní zápasy, jako bude zcela jistě ten sobotní proti Karviné, musíme hrát bez diváků.“