Profesionální soutěže v zemi dostaly na konci minulého týdne zelenou k znovuobnovení svého jízdního řádu a do hry se tak vrací hned několik mužstev v Královéhradeckém kraji.

Na první zápasy po dlouhé pauze se už netrpělivě těší hokejisté Vrchlabí, basketbalistky Trutnova či třeba i jejich kolegové Hradce Králové.

Kdo se však dočkal jako první, to byli házenkáři Jičína, kteří se do zápasového dění po dlouhé pauze vrátili už v sobotu duelem v Brně.

SKKP Handball Brno – HBC Ronal Jičín 27:28 (10:16). Fakta – branky: Sekulić 7, Stein 6/4, Horut 5/2, Hastík a Šipka 2, Burget, Dostalík, Flajsar a Žvak 1 – Kovařík 8, Dolejší 5/1, Hlava 4, Mil'ko 3,Pich 3, Thorovský 2, Kastner, Freiberg a Kubík 1. Rozhodčí: Barták, Hladký. Vyloučení: 4:7. ŽK: 3:2. Hráno bez diváků.

Východočeši začali tam, kde v říjnu končili. Tedy na vítězné vlně. Na palubovce brněnského Králova Pole o své výhře rozhodli především v prvním poločase, kde si dokázali vypracovat náskok až sedmi branek.

Jičínští své vedení kontrolovali i po přestávce, závěr se jim ale nepovedl a v poslední minutě Horut snížil dokonce na rozdíl jediné trefy.

Víc toho však svěřenci trenéra Petra Mašáta soupeři nedovolili a mohli se radovat z velmi cenného vítězství.

V příštím kole by jičínský Ronal měl na domácí palubovce přivítat Talent tým Plzeňského kraje.

POZÁPASOVÝ ROZHOVOR: Trenér Babák po vítězství: Na tabulku je hezký pohled

V Jičíně se na restart všichni těšili, aby také ne, začátek sezony se Ronalu povedl znamenitě, když z úvodních pěti duelů třikrát vyhrál, jednou remizoval, prohrál pouze jednou. Na tuto bilanci navázali jičínští borci v sobotu v Brně odkud přivezli výhru o jednu branku. Jak utkání viděl jeden z trenérů Jičína Aleš Babák?

Aleš Babák.Zdroj: DENÍK/ArchivJak utkání hodnotíte?
Určitě pozitivně. Zvládli jsme ho velmi dobře a za vítězství a dva body jsme rozhodně moc rádi.

Vy jste o poločase vedli o šest branek, po změně stran Brno váš náskok stahovalo. Co se stalo?
Hráli jsme pár oslabení a přišly i technické chyby. Soupeř vycítil šanci a dokázal snížit. Naštěstí jsme tyto okamžiky nějak ustáli.

Soupeř snížil až v závěru.
Troufnu si tvrdit, že jsme měli zápas pod kontrolou. Neustále jsme udržovali několikabrankový náskok. Brno snížilo až ve finiši, to už jsme si pohlídali. Myslím, že naše vítězství je zasloužené.