První utkání Jičín na severu Moravy prohrál 21:32, když nastoupil výrazně oslaben o gólmana Baráka; dále chyběli Lepieš, Půta, Mašát a Masák. Příležitost tak dostali někteří dorostenci či hráči B týmu. V poločase prohrával 19:9, nic nezabalil, a po zlepšeném výkonu ve druhé části dohrál tento duel se vztyčenou hlavou. Nebýt neproměnění čtyř sedmimetrových hodů a další řady zahozených vyložených šancí, mohl být výsledek ještě mnohempříznivější. Atraktivní soupeř přijíždí do Jičína z pozice druhého mužstva současné tabulky. Na na vedoucí Zubří ztrácí Karviná tři body.

Sobotní duel bude i prověrkou brankářů, na straně domácích Kynčla a Veverky, s hostujícím Mrkvou. „Chceme se co nejdůstojněji rozloučit s letošním rokem a hrát se soupeřem vyrovnanou partii,“ poznamenal jičínský hráč Aleš Babák.

Baník Karviná už ukončil své účinkování v Lize mistrů a po porážce od pražské Dukly není v nejlepší pohodě. Jisté je i to, že Jičín bude dnes postrádat Baráka, Půtu, Mašáta a Bryknera. Utkání začíná tradičně v 18 hodin. Potom má soutěž několikatýdenní přestávku, pokračuje až 2. února.