Mimo jiné i důležité krajské derby nabídl program 16. kola první ligy házenkářů. Náchodští v něm zapsali druhé vítězství v řadě, když po skalpu Velké Bystřice dokázali výhru z venkovní haly potvrdit dvoubodovým ziskem i doma proti Dvoru Králové nad Labem.

Neuspěla rezerva Jičína, která padla v hale Vršovic, ačkoliv v prvním poločase soupeře přehrávala. Po týdenní pauze bude soutěž pokračovat o posledním březnovém víkendu.

I. liga mužů, 16. kolo

Náchod – Dvůr Králové nad Labem 24:16 (12:8)

V Náchodě se hrálo s ohledem na záchranářské boje obrovsky důležité východočeské derby. Lepší vstup do něj měli házenkáři Dvora Králové nad Labem, Náchod - Dvůr Králové n. L.Náchod - Dvůr Králové n. L.Zdroj: Veronika Jílkovákteří se v utkání trefili jako první zásluhou Šturma a po deseti minutách vedli dvoubrankovým rozdílem.

Osud úvodního poločasu se lámal na začátku jeho druhé poloviny, to když si domácí ze ztráty 5:6 dokázali vystřílet vedení 11:7.

Se čtyřbodovým náskokem šli svěřenci kouče Šulce i do druhého poločasu a na jeho startu soupeři odskočili až do stavu 19:11. V té době bylo o vítězi prestižního šlágru rozhodnuto.

Vysokou výhrou Náchodští odpověděli na podzimní úspěch svého rivala (30:28) a výrazně si tak pomohli ve hře o setrvání v první lize. Oba soupeři se sice srovnali na osmi bodech, vzájemná bilance však v případě rovnosti bodů bude na konci sezony hovořit pro vítěze sobotní bitvy.

Fakta – branky: Hrachový 6, Cvejn 6/1, Pavlík 5, P. Černý a Štajnrt 2, Honcharov, Fišer a Metelka 1 – Hroh 5/2, Šturm 4, L. Picha 3/1, M. Picha 2/2, Pavelka 1, Kuhn 1/1. Rozhodčí: M. Pražák, J. Šulc. Vyloučení: 5:8. ŽK: 2:3.

Vršovice – Jičín B 28:24 (11:13)

V souboji tabulkových sousedů vyšel začátek zápasu Východočechům skvěle. Střelecký účet utkání otevřel Masák a na začátku 19. minuty hosté vedli rozdílem čtyř branek (5:9).

Dobře hrajícím týmem kouče Horyny neotřásl ani dvouminutový výpadek, během něhož soupeř srovnal na 9:9. Jičínští si ale vzali náskok zpět (10:13) a do poločasu šli s dvougólovým polštářem.

Bohužel pro extraligovou rezervu, úvod druhé půle patřil Pražanům. Ti bleskově skóre otočili na 14:13 a ve 45. minutě vedli už o šest branek. Střelecky řádili Hradecký s Klečánkem a na jejich produktivitu už hosté nenašli odpověď.

V tabulce tak Vršovice svého nedělního soka o bod přeskočili a jičínské rezervě tak nyní patří sedmá příčka.

Fakta – branky: J. Hradecký a Klečánek 8, M. Přibyl 4, Sauer 3, Heřt 2, Posejpal, Kotrč a Pína 1 – Frýba 6, Doškář 6/1, A. Dolejší 5, Masák 4, M. Hájek 2/1, M. Novotný 1. Rozhodčí: L. Moravec, M. Tůma. Vyloučení: 4:3. ŽK: 2:2.

Další výsledky 16. kola: Litovel – Zlín 28:26, Strakonice – Chodov 31:24, Bystřice pod Hostýnem – Vsetín 27:37, Hustopeče – Velká Bystřice 32:34.

Program 17. kola (26. - 27. března) – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Velká Bystřice, Strakonice – Hustopeče. Neděle 13.00: Vsetín – Náchod. 16.00: Zlín – Bystřice pod Hostýnem. 17.00: Jičín B – Litovel, Chodov – Vršovice.

Aktuální tabulka1. Tatran Litovel 16 14 0 2 520:406 28
2. HBC JVP Strakonice 1921 15 12 2 1 463:377 26
3. Handball PSG Zlín 16 11 1 4 476:410 23
4. Klub házené Vsetín 16 10 0 6 497:444 20
5. Házená Velká Bystřice 16 7 1 8 452:442 15
6. Sokol Vršovice 16 6 3 7 406:421 15
7. HBC Ronal Jičín B 16 6 2 8 453:456 14
8. HK Bystřice pod Hostýnem 15 6 1 8 433:446 13