„Lvice" slabší chvilku prožily jen ve třetí čtvrtině. Domácí tým se v ní osmi body za sebou dostal do vedení 47:42. Pak ale Východočešky za čtyři a půl minuty inkasovaly jen jeden koš a samy daly 19 bodů. Hvězdou vítězného celku byla běloruská rozehrávačka Taťána Lichtarovičová, jež zaznamenala triple double za 16 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků.

Ženská basketbalová liga – semifinále play off, 4. zápas: Nymburk – Hradec Králové 69:84 (16:21, 31:36, 53:66). Nejvíce bodů: Rolleová 24, Taylorová 18, Skokanová a Mišurová po 6 – Zavázalová 22, Lichtarovičová 16, Rosenbaumová 14, Křížová 12. Konečný stav série: 1:3.

Trutnovské publikum sympaticky vítalo vítězky Euroligy. USK Praha krůček od finále

Trutnov - Velmi přátelská atmosféra panovala ve středu při druhém utkání semifinálové série play off Ženské basketbalové ligy v Trutnově. Místní diváci i klubové vedení s velkou parádou ocenili obrovský úspěch soupeře, který o minulém víkendu dosáhl historického vítězství ve Final Four prestižní Euroligy.

Semifinále play off - 2. zápas: Kara Trutnov – ZVVZ USK Praha 56:84 (stav série 0:2).

Kara Trutnov - USK PrahaDruhý semifinálový zápas se nesl ve slavnostním duchu. Nejen že trutnovské publikum přivítalo soupeře hromovým a dostatečně dlouhým potleskem, navíc se hráčky USK dočkaly krásných růží.

Na palubovce ale favorit svého soka nešetřil. Ač bylo utkání dlouho vyrovnané, pod oběma koši měl hostující celek navrch. Převahu potvrdil hlavně na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky.

„Musíme respektovat sílu vítěze Euroligy. Kvalita hráček USK je obrovská na každém postu, a tak se dalo očekávat, že tlak na nás bude velký v obraně i útoku. Výšková převaha byla vidět na každém postu. Ale myslím, že jsme to nevzdávali a bojovali jsme, 
i když ten rozdíl je nakonec velký," hodnotil náročný boj svých svěřenkyň trutnovský lodivod Jozef Rešetár.

Obecenstvo ale s výkonem Mannové a spol. bylo spokojeno, což vyjádřilo potleskem i na konci zápasu. Ten znovu patřil oběma kolektivům.

3. zápas - pátek, 18.00: ZVVZ USK Praha – Kara Trutnov.

Již v pátek s velkou pravděpodobností série mezi Trutnovem a aktuálně nejlepším klubem Evropy skončí. V hale Královka, kde na domácí hráčky jistě znovu dýchne víkendová vítězná atmosféra, se bude Kara snažit o důstojnou semifinálovou tečku.

„Středeční výsledek pro nás mohl být příznivější, ale chtěl jsem dát prostor celému družstvu, takže i těm hráčkám, které měně hrají. Podobný průběh bude mít určitě i páteční utkání," nastínil kouč Rešetár, že i ve třetím duelu série dá prostor všem hráčkám kádru.