Letošní sezona automobilového závodníka Michala Matějovského je částečně ovlivněna studiem na vysoké škole, kterou nyní úspěšně dokončil složením závěrečných bakalářských zkoušek. Nyní se šestadvacetiletý jezdec královéhradecké společnosti Československý motorsport může opět plně věnovat závodění.

Michal Matějovský si v letošním roce zkusil závody FIA ETCC na slovenském Slovakia Ringu. Bylo z toho vítězství a zápis do historických tabulek, když jako první Čech získal pohár za vítězství v jednom z podniků tohoto významného evropského seriálu. Dalšího květnového závodu na Salzburgringu se vzhledem ke studijnímu zaneprázdnění zúčastnit nemohl. Před posledním závodem FIA ETCC, který se jede o tomto víkendu v italské Imole, už nebyla prakticky žádná šance zasáhnout do celkového medailového umístění. Z tohoto důvodu došlo k rozhodnutí, že prostředky, které byly vyčleněny na letošní závody FIA ETCC, budou přesunuty do jiné disciplíny motoristického sportu. Díky tomu může královéhradecký jezdec získat další cenné zkušenosti.

Vzhledem k týmové historii by se v budoucnu logickým vyvrcholením Matějovského závodnické kariéry měly stát závody tahačů. Na jeho účasti ve FIA European Truck Racing Championship 2012 v Mostě se nyní intenzivně pracuje. Vedení královéhradeckého týmu předpokládá, že v příštích týdnech přinese informace o startu Matějovského v tomto jubilejním, dvacátém podniku závodu tahačů na mosteckém autodromu.

Nejbližším podnikem, který má Michal před sebou, pak bude srpnové Mezinárodní mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích v Mostě (4. 5. srpna), kde se královéhradecký jezdec objeví tradičně v barvách týmu Bohemia Racing Teamu s vozem Audi A4 DTM.

Hlavním cílem letošní sezony, s ohledem k časovým možnostem jezdce, je vyzkoušení možných různých směrů a získání dílčích výsledků, které přispějí ke stanovení cílů pro příští sezonu a další budoucnost. Finální podobu získají následně, po konzultaci s partnery týmu, v závěru letošního roku.

(dr, kh)