„Přijďte na některý z tréninků, které probíhají od začátku září v níže uvedených dnech a časech nebo se informujte o možnostech na níže uvedeném čísle,“ zní v příspěvku klubu. Bližší informace poskytne Jan Uhlíř (telefonní číslo: 777 893 910, e-mail: uhlirj@volny.cz).

Kdy jsou tréninky?

Ročník 2010: úterý 15 – 17 Sokol Hradec Králové, středa 17 – 18.30 Střední škola Veterinární Hradec Králové, pátek 16.30 – 18 Základní škola Kukleny Hradec Králové.

Ročník 2011: pondělí 15 – 16.30 Základní škola Kukleny Hradec Králové, středa 15 – 17 Sokol Hradec Králové, pátek 15 – 16.30 Základní škola Kukleny Hradec Králové.

Ročníky 2012 – 2015, kroužky na školách (možnost vyzvedávat dětí z družiny): Sokol Hradec Králové pondělí 16.30 – 18, Základní škola Gočárova Hradec Králové středa 16 – 17, Základní škola Štefánikova Hradec Králové úterý 15.30 – 17, Základní škola Sever Hradec Králové úterý 15.30 – 17 a čtvrtek 16.30 – 18.

Jak to vidí Jan Uhlíř, který trénuje ty nejmenší hradecké basketbalistky? Odpovídal na několik otázek.

Je začátek školního roku a pro spoustu rodičů vyvstává otázka, do jakých kroužků svého malého školáčka zapsat. Proč zvolit sportovní kroužek?

Protože sport je pro člověka přirozeností, která ho udržuje ve fyzické i psychické kondici. Kolektivní sport má navíc ještě další, sociální, rozměr – dítě se potkává se svými vrstevníky, učí se fungovat ve skupině, spolupracovat se všemi v týmu, prosazovat se, ale dokázat přijmout i jiný názor, táhnout za jeden provaz. U těch nejmenších samozřejmě dbáme na všeobecný rozvoj motoriky a pohybových schopností; zároveň s tím se děti učí specifické basketbalové dovednosti.

Jak nábor probíhá a co si mají děti s sebou přinést?

Pokud máte doma slečnu ročníku 2010 a mladší, přivedete ji na některý z tréninků Hradeckých lvic. S sebou by měla mít sportovní oblečení a obuv do haly. Míč a další pomůcky jí zapůjčíme. Tréninky začínají v září. V posledních letech patříme k nejúspěšnějším mládežnickým klubům v České republice. Naše děvčata – i ta nejmenší – vozí z mistrovských soutěží pravidelně ty nejcennější kovy. Budeme rádi, pokud pro basket pořídíme nadchnout i další děti.

A proč zrovna basketbal?

Protože je to skvělá hra! Spojuje výbušnost i vytrvalost, koordinaci i zručnost. Vyžaduje píli, odhodlání a přemýšlení. Odměnou je potom radost ze společné týmové hry a kamarádství, které velice často přeroste v přátelství na celý život. A to rozhodně za vyzkoušení stojí!