Musí tedy nastat zlepšení. Letohrad tudíž přes zimní přestávku angažoval nového trenéra MIROSLAVA HRABICU, který se téměř po dvouleté odmlce vrací zpět do hokejbalové branže.

Hrabica dříve vedl Hradec Králové, takže zápasy proti bývalému klubu budou mít pro něj rozhodně zvláštní náboj. V krajské metropoli totiž působí jeho syn Jan. „Na derby proti Honzovi se těším. Duely Letohrad – Hradec byly vždycky kouzelné,“ říká trenér.

Nechme se překvapit, jestli kouzelná bude i jarní část extraligy z pohledu Letohradských a tým se dostane mezi první osmičku.

Proč jste v Hradci Králové skončil?
Byl jsem tam tři sezony a vždycky jsme skončili v prvním kole play off. I přesto jsme se s klubem rozešli v dobrém. Skoro dva roky jsem hokejbal nedělal.

Asi vám ale chyběl, když jste kývnul na nabídku Letohradu…
Samozřejmě, že mi chyběl. Celou dobu jsem dělal hokej a nyní vedu v Jaroměři žáky. Pan Fiala (letohradský funkcionář – pozn. red.) mě lanařil už po loňské sezoně, ale stále se to nějak oddalovalo.

Váhal jste tedy dlouho nad nabídkou, zda Letohrad vzít, nebo ne?
Hned na začátku jednání jsem panu Fialovi řekl, že si nabídky nesmírně vážím. Letohrad v hokejbalovém světě už něco znamená.

Budete působit v roli hlavního trenéra a asistenta vám bude dělat bývalý hlavní kouč. Nemáte strach, že budou vznikat nějaké třecí plochy? Existuje spousta případů, kdy toto spojení nefungovalo…
Myslím, že žádné problémy nebudou. S Martinem Motyčkou jsem se nejprve sešel a po prvních trénincích mohu říci, že problém nebude. Martin je pro mne velice cenný i proto, jak dokonale zná zdejší prostředí.

Už jste stihl celé mužstvo pořádně poznat?
Ještě ne, kompletní tým má mít trénink 23. ledna. To by měly být k dispozici už i všechny posily. Ale bude to náročné, úplně všichni se sejdeme na finále Českého poháru v Plzni (14. a 15. února – pozn. red.).

Viděl jste letos jako divák už Letohrad v akci?
Na živo přímo ne, ale vyžádal jsem si DVD, na kterých jsem zhlédl několik zápasů.

Utkání jste tedy viděl, proč je podle vás Letohrad v tabulce tak nezvykle dole?
Obranná hra týmu byla hodně špatná. Když jsem se podíval na čísla brankářů, tak ta jsou úplně šílená. Každý tým by měl i dostatečně trénovat. Pokud se hráči nescházejí na tréninky, tak potom se dá asi těžko něco vymyslet.

Jaké cíle jste od vedení klubu dostal?
Myslím, že ani žádné konkrétní nevyřklo. Letohrad patří do play off, to bylo myslím oběma stranám jasné už na začátku jednání o mém angažmá. Vedení dělá všechno pro to, aby tým posílilo, a já doufám, že všichni noví hráči dopadnou. Cíle budou určitě nejvyšší.

Rád byste tedy prolomil hradecké prokletí a přešel první kolo play off?
(usměje se) To stoprocentně!

Podílel jste se nějak na výběru nových hráčů, nebo jste byl postaven přímo před hotovou věc, že přijdou a hotovo?
Když jsme se domluvili na mém příchodu, tak si myslím, že tyto přestupy byly už rozjednané. Mám jen trochu mrazení z toho, že do týmu přijde tolik hotových hráčů. Je potřeba, aby si tým trochu sedl. Nebude mít vlastně ani prostor na nějaké zkoušení a testování. Hned budeme začínat zostra.

Na začátku jarní části vás čeká již zmíněné „malé play off“, finále Českého poháru. Asi by nebylo úplně marné začít vítězstvím, že?
Bylo by to krásné. Ale jak jsem řekl, nesmírně důležité bude, jak si tým sedne. Není jen tak, když přijde šest nových hráčů, byť sebekvalitnějších.