Dalo by se tedy říct, že mají „nůž na krku“. Jenže, kdo by na začátku sezony čekal, že výběr kouče Jiřího Mašíka letos vyhraje český pohár a bude ve finále nejvyšší soutěže? Asi jen málokterý optimista.

Na druhou stranu je ve hře titul, a ten chce každý. Dokud tedy není série rozhodnutá, jede se dál. S tímto krédem se ztotožňuje i hradecký celek. „Rozhodně jsme ještě nic nevzdali. Sice není ideální prohrávat 0:2 na zápasy, ale hrajeme doma, kde jsme v základní části jen jednou odešli poraženi, takže budeme bojovat,“ naznačil trenér Mašík.

„Autoskláři“ zvolili v tomto týdnu jiný plán přípravy. „V úterý jsme zašli do aquaparku, načerpali nové síly a hlavně se snažili zapomenout na nepodařená vystoupení na Kladně,“ prozradil Mašík, který však již nebude moci počítat s elitním obráncem Chmelem, jehož vyřadila ze hry zlomenina ruky.

Třetí duel se hraje v sobotu od 10.30 hodin (přímý přenos vysílá program ČT4 Sport) v areálu DDM v Kozinově ulici. Případný čtvrtý mač by byl na programu ve stejném čase o den později.