Extraligoví hokejbalisté HBC Autosklo H. A. K. Hradec Králové již mají po sezoně. Ve čtvrtfinálovém souboji čtvrtého celku tabulky s pátým nestačili na Most.

Hokejbalisté severočeského Penta ukončili sérii v nejkratším možném limitu. Přitom všechny tři duely byly nesmírně vyrovnané. Mostečtí zvítězili pokaždé o jedinou branku, navíc ve dvou případech muselo rozhodnout až prodloužení.

Právě do třetího čtvrtfinále na domácí půdě šli Hradečtí s cílem vybojovat čtvrtý zápas a pomýšleli i na návrat série zpět do Mostu. Alespoň první část tohoto přání dlouho vypadala reálně. Hradec vedl 4:1, ale kvůli nešťastným brankám o slibný náskok přišel, a utkání tak dospělo do prodloužení. A když už se schylovalo k samostatným nájezdů, udeřil Most popáté a rozhodl o osudu celé série. Zklamaný byl nejen JAROSLAV TESAŘ, ale pochopitelně i celý tým „autosklářů“. Málokdo zřejmě čekal tak hladký postup Penta.

Most vás vyřadil ve třech duelech. Zřejmě cítíte velké zklamání…
Určitě. Aspoň na jeden zápas jsme rozhodně měli, ale rozhodovaly přesilovky.

Všechna tři utkání byla nesmírně vyrovnaná. Měl Most jen více štěstí?

To hrálo velkou roli, ale bylo to také o zušenostech. My máme poměrně mladý tým, pro některé hráče to bylo první play off. Tahle série byla docela vypjatá a Most měl to štěstí navrch.

Dvakrát rozhodovalo až prodloužení. Nikdy vám ale nebylo souzeno…
Celý první zápas jsme dotahovali a v prodloužení jsme udělali rozhodující chybu v obraně. Doma jsme v nastavení nepokryli nahozený míček z rohu a byl z toho rozhodující gól. Bylo to spíš o náhodě.

Přitom třetí zápas se pro vás vyvíjel dlouho příznivě. Kde se stala chyba za stavu 4:1?

Pustili jsme soupeře do dlouhé přesilovky pět na tři, z čehož dal Most druhou branku. O půl minuty později přišel třetí gól a chvíli před koncem se Mostu podařilo i vyrovnat.

V prodloužení vás mohlo srazit každé zaváhání. S čím jste do něj šli po takovém průběhu?

Chtěli jsme hrát zezadu ze zajištěné obrany. Přišlo nás podpořit hodně lidí, tak jsme chtěli rozhodnout. Navíc po tom průběhu jsme si řekli, že to přece nemůžeme pustit.

Rozhodnutí padlo pouhých 11 vteřin před koncem prodloužení. Věřili jste si na případné nájezdy?

To už je potom loterie. Na obou stranách byli hráči, kteří by asi proměnili. Z Mostu Švancar, u nás Novák nebo Bacovský. A brankář Hora by nás taky určitě podržel.

Kam až byste řekl, že váš přemožitel letos může dojít?
Jde teď na Habešovnu, kde mají kvalitní kádr s dobrým trenérem. Přesto si myslím, že ji Most může potrápit. A když jednou venku uspěje, může to být zajímavá série. Ve své hale může být hodně silný.

I přes vyřazení – jak bude hodnocena uplynulá sezona v Hradci?
Nakonec snad dobře. Na začátku jsme hodně tápali.V tu dobu jsme si říkali, že play off pro nás bude úspěch. Ale síla týmu tam byla a pomýšleli jsme i na to, že bychom mohli proklouznout mezi první čtyřku. Ostatní výsledky nám k tomu nahrály. Na Most jsme si docela věřili, ale nakonec se nám postoupit nepodařilo.
. . .