Počtvrté postoupili hradečtí hokejbalisté do play off, ale ve třech po sobě jdoucích minulých pokusech jim vždy byl vystaven stop právě v prvním kole. Mezi čtyři nejlepší celky se dosud podívali jen jednou, a to ve své premiérové extraligové sezoně.

Po základní části skončili Východočeši na pátém místě a ve čtvrtfinále je vyzve čtvrtý celek soutěže Pento Most. Hradec se pokusí svého soupeře zaskočit tradičními zbraněmi – obětavostí, bojovností a nasazením. Nejen o tom je přesvědčen také JAN BACOVSKÝ, nejlepší střelec týmu v základní části. Společně s Petrem Novákem zároveň působí v mužstvu jako hrající trenéři.

Dlouhodobou část jste zakončili na pátém místě. Jste s ním spokojeni?
Určitě. Začátek sezony se nám vůbec nepovedl, byli jsme skoro poslední. Následovala změna trenéra, vzali jsme to vlastně já s Petrem Novákem a společně se zbytkem týmu jsme to chytli za správný konec. Takže si myslím, že páté místo je odpovídající.

Přitom na třetí místo jste ztratili pouhé dva body. Bylo v silách týmu skončit na bronzové příčce?
Je pravda, že tam bylo několik zápasů, které jsme zbytečně prohráli. Takže v tomhle směru bych řekl, že v našich silách to určitě bylo.

Ve čtvrtfinále vás vyzve Most. Co byste řekl na adresu soupeře?
Je to tým, ve kterém působí několik reprezentantů. Teď nevím, jestli jich tam mají pět nebo osm. Ale každopádně na nás vyrukují se svým stylem technického hokejbalu a budou spoléhat na svoji charakteristickou halu s leštěným povrchem. My se jim to budeme snažit co nejvíce znepříjemnit naší tradiční tvrdou hrou. Kdybychom v Mostě aspoň jednou zvítězili, určitě bych se nezlobil.

Papírovým favoritem série bude Most. V základní části jste však Severočechy dvakrát porazili…
Určitou roli to hrát může, ale play off je jiná soutěž. Řekl bych, že v prvním zápase nás Most trochu podcenil. A v tom druhém už mu o nic nešlo, takže záleželo spíš na nás, co předvedeme.

Co bude na výkonu vašeho mužstva nejdůležitější, pokud chcete pomýšlet na postup do semifinále?
Nejdůležitější pro nás bude udržet nervy. To je problém, se kterým se potýkáme poměrně často. Svým způsobem doplácíme i na náš agresivní styl hry, ale také se nesmíme nechat strhnout rozhodčím. V základní části jsme díky tomu byli jedním z nejvylučovanějších mužstev.