Hradec Králové – HBT Vlašim 4:1

V sobotním utkání se rozhodlo o výhře Hradce ve druhém dějství, kdy domácí nastříleli tři branky. „Začátek byl hodně nabuzený, hra byla rozkouskovaná a my se nemohli dostat do tempa. Od druhé třetiny už jsme hráli disciplinovaněji, udrželi jsme nervy na uzdě, naopak Vlašim se v podstatě vyfaulovala,“ zmínil kouč domácích Jiří Mašík pro hokejbal.cz. fakt, že dvě ze čtyř branek jeho svěřenci vstřelili v přesilových hrách. Hosté svůj čestný úspěch zaznamenali až ve 42. minutě za stavu 4:0. „Z naší strany to určitě nebyl super výkon, kluci byli nervózní,“ poznamenal kouč Vlašimi Petr Řepík.

Branky: 18:12 Novák (Tesař, Hrabica), 26:03 Tesař, 29:26 Bacovský (Novák, Hrabica) PP, 40:45 Bílý (Chmel) PP – 41:14 Fris (Šindelář). Střely: 29:19. Vyloučení: 7:13. Využití: 2:0. Diváci: 96. Rozhodčí: Coufal, Prudík. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1.

Hradec Králové – Vlašim 4:2

Úvod druhého duelu vyšel lépe hostům, po první části hry vedli 2:0. Po přestávce ale převzali iniciativu na své hokejky domácí a do poloviny druhé třetiny bylo srovnáno. „Vlašim vedla zaslouženě, byla lepší, ale o přestávce jsme si něco vyříkali, začali jsme hrát aktivně a hosté pak přestávali stíhat, navíc po našich gólech bylo vidět, že šli psychicky dolů,“ komentoval utkání Mašík.

V 5. minutě třetí části hry pak domácí šli poprvé do vedení po druhém gólu Nováka, v závěru pak pečetili svoji výhru brankou při power play Vlašimi. „Výborně v obou utkáních zachytal Musil, tým táhl kapitán Novák,“ vyzdvihl kouč Hradce dvě individuality v řadách Hradce.

Hosté tak na i přes lepší výkon než v sobotním střetnutí vyšli opět naprázdno. „Řekli jsme si, že do toho musíme jít naplno a v první třetině se to splnilo nad očekávání. Škoda, že jsme nepřidali další góly, šance na to byly,“ litoval trenér Vlašimi Petr Řepík.

Ve druhé třetině ale přišel ve hře Vlašimi nečekaný zlom. „Přišly fatální chyby, nechali jsme se zbytečně vylučovat, což nás stálo hodně sil a nemohli jsme hrát to, co v první třetině. Sice jsme se pak do toho ještě dostali, ale góly už jsme nedali. V power play jsme pak špatně rozehráli a dostali čtvrtou branku,“ dodal Řepík.

Branky: 17:56 Bílý (Kubeš, Kamaryt) PP, 21:18 Novák (Tesař) SH, 34:06 Novák (Urban), 44:25 Kubeš (Hrabica) EN – 4:31 Filip (Kieler), 6:15 Filip (Máčala) PP. Střely: 35:19. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 85. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Třetiny: 0:2, 2:0, 2:0.

HBT Vlašim v obou zápasech: Straka – Blažek, Špale, Fris, Máčala, Filip – M. Čičatka, Kieler, Horák, Dedek, Dušek – Plaštiak, Beránek, Burda, Sosnovec, Gärtner – Kakos.

Třetí zápas se hraje ve Vlašimi v sobotu 17. dubna od 13 hodin. Pokud Vlašim vyhraje nastoupí proti Hradci Králové i v neděli od 11 hodin. Hraje se na tři vítězné zápasy. „Ještě se nevzdáváme a chceme vyhrát. Dá se s nimi vyhrát, ale musíme hrát maximálně seřazení, bojovat na maximum a být disciplinovaní,“ zná cestu k úspěchu trenér Vlašimi Petr Řepík.