Hokejbalisté HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové skvěle rozehráli čtvrtfinálovou sérii extraligy proti Vlašimi. Mašíkova parta dokázala na domácí půdě dvakrát porazit středočeského soupeře a od vytouženého postupu do semifinále ji dělí pouhé jedno vítězství.
1. ZÁPAS

Hradec Králové – Vlašim 4:1 (0:0, 3:0, 1:1). Branky a asistence Hradce Králové: 19. Novák (Tesař, Hrabica), 27. Tesař, 30. Bacovský (Novák, Hrabica), 41. Bílý (Chmel).

Hradec Králové:
Musil – Hrabica, Dunda, Chmel, Filip, Kamaryt, Fišer – Bacovský, Novák, Tesař – Bílý, Ruda, Kubeš – Nutil, T. Hora, Urban.
2. ZÁPAS

Hradec Králové – Vlašim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0). Branky a asistence Hradce Králové: 18. Bílý (Kubeš, Kamaryt), 22. Novák (Tesař), 35. Novák (Bacovský), 45. Kubeš (Hrabica).

Hradec Králové:
Musil – Hrabica, Dunda (31. Hák), Chmel, Filip, Kamaryt, Fišer – Bacovský, Novák, Tesař – Bílý, Ruda, Kubeš – Hrubý, T. Hora (3. R. Mašík), Urban.

Stav série:
2:0. Třetí zápas se hraje v sobotu ve Vlašimi. Případné čtvrté utkání by se konalo o den později opět na půdě Středočechů.

Jiří Mašík, trenér Hradce Králové:
„V obou zápasech rozhodovala disciplína. Vlašim na nás vyrukovala s tvrdým hokejbalem, což jsme v prvním utkání ustáli a zaslouženě zvítězili. Druhý zápas jsme začali špatně, kluci nedodržovali pokyny. Soupeř na nás vlítnul a po zásluze vedl o dva góly. Poté jsme si řekli, že to takhle dál nejde a od druhé části jsme už praktikovali svoji hru. Vlašim nestíhala fyzicky, dopouštěla se hrubých faulů a dokonce nám zranila dva hráče. Je to škoda, ale pro mě je především pozitivní, že jsme duel obrátili. Vítězství je cenné.“
Další výsledky – čtvrtfinále: Škoda Plzeň – Kert Park Praha 4:3 a 3:1 (stav série: 2:0), Alpiq Kladno – Intevo Karviná 2:4 a 4:0 (stav série: 1:1), Pento Most – Elba Ústí nad Labem 4:2 a 4:2 (stav série: 2:0).