Bitva o titul je tu! O víkendu startuje finálová série hokejbalové extraligy mezi týmy TJ HBC KEB Kladno a HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové. Úvodní dva duely se hrají na půdě Středočechů (dnes 16.00, zítra 11.00).

Východočeši ve čtvrtfinále vyřadili Ústí nad Labem 3:1 na zápasy a stejným poměrem i v semifinále Most. Kladenští přešli přes pražský Kert Park (3:0) a Plzeň (3:1). Dá se tedy předpokládat vyrovnaná série. „Myslím, že to někdo nezlomí jednoznačně ve svůj prospěch,“ předpovídá hradecký kouč Jiří Mašík.

Jeho svěřenci bezesporu nebudou postrádat motivaci. Vždyť se jedná o vrchol sezony. „Všichni jsou dostatečně odhodláni. Je to přece něco mimořádného. Člověk se do finále může dostat jednou za život. Na jednu stranu si ho chceme užít, ale na druhou všichni chtějí podat zodpovědný výkon a nechat na hřišti maximum pro úspěch. Věřím, že to nebudou jen slova a bude to tak i vypadat,“ říká o zdravě naladěném týmu „autosklářů“ Mašík.
Podle trenéra jsou Hradečtí dostatečně připraveni, aby na Kladně uspěli. Jelikož však bylo semifinále náročné, mělo jeho mužstvo tento týden volnější tréninky. „Byl v tom i rozbor utkání Kladna,“ uvádí.

„Od začátku play off jsou kluci hladoví po vítězství, což je i jeden z faktorů, proč jsme ve finále. Hráči mají obrovskou chuť, věří si a když to někdy nejde, tak to nahradí bojovností. Možná se teď trochu dostavuje únava, ale přesto doufám, že sil ještě máme dost, zabojujeme a i na Kladně se trochu pokusíme překvapit,“ přál by si Jiří Mašík.

Finálový soupeř Hradce produkuje tvrdou hru, což by mohlo Mašíkově armádě svědčit. „Viděl jsem semifinále s Plzní a Kladno dohrávalo všechny souboje. Má to na své hře založené, což nám vyhovuje. Dá se říct, že hrajeme podobně,“ dodává kouč.

O zápasech ve středu Čech je známo, že mají bouřlivou kulisu. Pokud chtějí „autoskláři“ uspět, budou si tedy muset dát pozor, aby tamnímu prostředí nepodlehli. Týká se to zejména zbytečných faulů. „Myslím, že v tom problém nebude. Už jsem na to kluky upozorňoval v Ústí i v Mostě. Dá se očekávat, že na finále přijde ještě více lidí. Na druhou stranu se nám v play off venku daří, tak bychom v tom rádi pokračovali,“ byl by rád první muž hradecké lavičky.

Sílu Kladna umocňuje především produktivní trio Topolánek, Trčka, Ogurčák. „Hrají spolu dlouho pohromadě, přihrávají si naslepo. Že bychom je však bránili nějak speciálně, tak to asi ne. Možná ale na ně budeme nasazovat určenou lajnu,“ říká trenér Mašík, jenž by měl mít k dispozici kompletní kádr. Po zranění totiž začal s tréninkem už i Dospěl.