Třetí Hradec Králové přivítá Vlašim, která je po téměř polovině odehraných zápasů základní části na samé špici tabulky, což je určitě největší překvapení soutěže.

Mužstvo trenéra Straky v létě přivedlo do svých řad několik výborných hráčů v čele s reprezentanty Střeskou a Tyburcem, čímž se rázem zařadilo do zástupu favoritů.

Středočeši sahají rok co rok po vyšších metách. Vloni poprvé nakoukli do play off, kde jim stopku vystavil právě královéhradecký tým.

Východočeši si zatím také nevedou špatně. Před týdnem sice v Plzni poznali letos poprvé hořkost porážky v normální hrací době, ale přesto drží kontakt s nejlepšími.

Na Vlašim ztrácí Hradec pouze bod a tak se v případě výhry může posunout na první místo.

Střetnutí má předpoklad napínavé podívané

„Takto se na to nedíváme. Samozřejmě rádi bychom udrželi domácí neporazitelnost a získali tři body poté, co jsme v Plzni nebodovali. Soupeř má houževnatý mančaft, v létě se hodně posílil. Podle mých informací vede extraligu zaslouženě. Hraje kvalitní hokejbal, takže se těším na srovnání,“ říká před šlágrem kola královéhradecký útočník Petr Novák.

„Bohužel opět nenastoupíme kompletní. Musíme tedy dokázat, že jsme silní i bez opor,“ doplňuje Novák. Domácím budou chybět Bacovský s Urbanem, což je pro tým kouče Miroslava Hrabici citelné oslabení.

Vlašim si o minulém víkendu poradila se silným Kertem Praha a to jak díky tradičním oporám Šindelářovi s Bartejsem, tak i díky novým tvářím Nýdlovi s Tyburcem. Poté Středočeši vydřeli bod s obhájcem titulu z Kladna gólem v poslední minutě.

Střetnutí o vedoucí příčku má předpoklad napínavé a zajímavé podívané. Úvodní buly bude na hokejbalovém hřišti v areálu DDM v Kozinově ulici vhozeno v 15 hodin.

(pt)