Vprostřed února absolvovali Východočeši poslední část zimní přípravy. Stalo se tak v rámci čtyřdenního soustředění, které se konalo ve sportovním areálu v Jičíně.

Trenér Miroslav Hrabica měl k dispozici šestadvacet hráčů. Hned po příjezdu ve večerních hodinách čekala na hráče první tréninková dávka v podání pětačtyřicetiminutového skákání přes překážky a stejně dlouhé hry.

Druhý den byl pro hokejbalisty nesmírně náročný: rozcvička – tříkilometrový běžecký úsek, dopolední fáze – kruhový trénink ve znamení opičí dráhy, odpolední fáze – pod taktovkou boxerského instruktora a následný hodinový fotbalový zápas.

Třetí den po stejné rozcvičce strávili hráči dopoledne na tartanovém okruhu, na němž běhali postupně 3x 400 m, 8x 200 m a 6x 100 m. Odpolední fáze proběhla ve znamení boxu a hry.

Závěrečný den se hokejbalisté rozloučili se soustředěním sedmikilometrovým během po tartanu a následnými sprinty.

„Sáhli jsme si až na dno sil. Po letní přípravě jsem říkal, že to byla vůbec moje nejhorší, ale změnil jsem názor. Trenéři nám naordinovali skutečně smrtící dávky. Někdo to zvládal lépe, jiný zase hůře, ale tak to už bývá. Je dobré, že v Jičíně byl téměř kompletní kádr posílený o gólmana Jirku Macháně. Novicem v týmu je také nový asistent Jirka Drbal. Všichni už se těšíme na hřiště,“ poznamenal zkušený obránce Jan Hrabica.

„Kluci mě udivují. Všichni si vedli nad míru dobře a nikdo si ani nedovolil odmítat. Je na nich vidět, že chtějí jít všichni za jedním cílem. Bylo dobře, že jsme se sešli téměř všichni. Klukům jsme rozhodně nic nepolevili. Při odjezdu bylo vidět, že toho mají plné zuby. Nicméně z praxe vím, že se jim to vrátí na hřišti,“ doplnil kouč Miroslav Hrabica, který v Jičíně přivítal nového asistenta.

Jiří Drbal je dlouholetý hráč hokejových Pardubic, poté byl i hokejovým trenérem. Právě on zpestřoval hradeckým hokejbalistům soustředění speciálními tréninky v boxerské tělocvičně.

„Jsou velice dobré jak na kondici, tak na koordinaci pohybů a postřeh hráčů,“ vysvětluje a dodává: „Na některých bylo vidět, že boxerské rukavice už někdy vyzkoušeli. Většina kluků mě příjemně překvapila svým přístupem.“

S jakými ambicemi Drbal do týmu přišel? „Mužstvo se mi jeví jako velice dobrá parta, která má před sebou jasný cíl a tím je vybojovat mistrovský titul,“ říká odhodlaně.

V sobotu čeká Hradec první soutěžní utkání v novém roce. Na půdě Třince odehraje duel 4. kola Českého poháru.

(pt, jh)