Až na konci března, tedy již po rozjezdu sezony, posílil královéhradeckou cyklistickou stáj PSK Whirlpool-Author zkušený německý závodník DANILO HONDO. Stal se tak poslední akvizicí české profesionální formace, která načínala druhý rok mezi druhodivizními světovými týmy.

Řada odborníků debatovala, zda-li to bude správná volba. Pětatřicetiletý Němec má za sebou kromě stovky vítězství v profesionálním pelotonu i dopingovou minulost. Navíc má i trochu ráznou povahu. Nezná kompromisy. Chce slyšet buď ano, nebo ne.

Nakonec se však ukázalo, že vedení Whirlpoolu rozhodně nesáhlo vedle. Hondo stál za velkým množstvím letošních úspěchů hradeckého výběru. Jezdec protřelý nejlepšími cyklistickými podniky na světě se jednoznačně ukázal jako největší přínos. Možná mu prospělo, že dostal patřičnou volnost. Ta se však týmu vyplatila i s úroky. Po pár závodech se z něho stal vůdce.

„Jsem rád, že jsem tu získali angažmá já i Patrik Sinkewitz. Tvořili jsme výsledky. K nim nám ale pomáhali čeští kluci,“ upozornil vítěz dvou etap Giro d´Italia z roku 2001 na dalšího parťáka s dřívějším „dopi“ prohřeškem.

Danilo Hondo na sebe upozornil hned v úvodním etapovém klání Okolo Turecka, kde vybojoval jedno stříbrné umístění. Poté sbíral úspěchy mimo jiné v Polsku, v Číně, v Itálii, ale také na české scéně.

„Nejlepším výsledkem pro mě bylo první místo v etapě závodu Okolo Portugalska. Jde totiž o podnik zařazený do Hors category, tedy druhé nejvyšší kategorie na světě,“ uvedl Hondo, jemuž se povedlo vyhrát i přesto, že byl po celý průběh v nakonec nevydařeném úniku. „Byl to specifický moment, proto si triumfu hodně cením,“ dodal.

Sezonu pak německý cyklista uzavřel stylově – prvenstvím v nejprestižnějším českém závodě Praha – Karlovy Vary – Praha.
„Během roku šel celý tým hodně nahoru. Myslím, že jsme si získali ve světě jméno a značný respekt. Teď by to bylo potřeba potvrdit, a já se budu snažit tomu pomoci,“ uzavřel Danilo Hondo, jemuž v PSK Whirlpool-Author vypršela jednoletá smlouva. Jeho další budoucnost je teprve v jednání.