Tenhle scénář si nepřál v zaplněné třebešské hale nikdo. Nejméně pak trenér Lubomír Peterka. Po závěrečném hvizdu nijak nevyváděl, bylo však zřejmé, jak se v něm všechno vaří. Usedl znovu na lavičku a nevěřícně zíral na statistiky v zápise o utkání. ,,Nehovoří se mi lehko, mrzí to hodně,“ přiznal. ,,Takové blikance se stávat nesmějí. Podobné to bylo v prvním kole v Děčíně. Vedeme a sami se zbytečnými chybami dostaneme pod tlak. Je to obrovská škoda,“ smutnil.

Není divu. Hradec po celý zápas bojoval. Poprvé výrazněji odskočil ve 25. minutě po úspěšných trojkových pokusech svého nejlepšího hráče Petera Sedmáka (58:50). Pražané ale během chvilky snížili na 60:58. Peterka si vzal time out, tým znovu začal šlapat. Ve 34. minutě zvyšoval Dušan Pandula trojkou na 76:66 a zdálo se být rozhodnuto. Omyl. Sokoli připomínali poplašené hejno. Zbrklá rozehrávka, nepřesnosti, střelba z nepřipravených pozic. Rázem bylo po náskoku a koncovku zvládli lépe hráči USK.

Pandula: Je potřeba se z toho poučit

Hradec Králové - Se šestnácti body byl druhým nejlepším střelcem hradeckého týmu. Na palubovce strávil nejvíce minut (27:28). Těsnou porážku od USK nesl Dušan Pandula (na snímku) statečně, snažil se myslet i pozitivně. ,,Nevím, čím to je. Jestli nám docházely síly nebo jsme byli málo koncentrovaní. Těžko říct. Je potřeba se z toho poučit, byl to teprve druhý zápas.“

Kolaps v závěrečné pětiminutovce se dá jen těžko chápat. Místo poklidné rozehrávky panoval na palubovce chaos. ,,USK působilo v těchto momentech organizovaněji. Ztrát tam bylo opravdu hodně. Musíme se z toho rychle oklepat. Jsme nováček, máme úplně nový tým. Někdo hraje ligu poprvé. Snad si to sedne a bude to lepší. Věřím, že ještě ukážeme, co v nás je.“

Pandulovi se velmi zamlouvala atmosféra v třebešské hale. ,,Diváci byli super. Vytvořili příjemné prostředí. Připomínalo mi to časy, když jsem začínal v Novém Jičíně. Snad jsme je i přes prohru přesvědčili, že umíme hrát dobrý basketbal.“

Zajímavosti
ZAPLNĚNÁ HALA: Ač se utkání hrálo zcela proti logice souběžně s duelem Ženské basketbalové ligy (Hradec - Slovanka), přišla hojná návštěva. Zápas sledoval například primátor Zdeněk Fink či fotbalový odborník Ladislav Škorpil.

NAŠTVANÝ SEDMÁK: Zachoval se jako malý kluk. Nejlepší střelec domácího týmu Peter Sedmák neskousl těsnou porážku, po zápase striktně odmítal žádosti o rozhovory. Takhle se profík nechová.

BÁJEČNÁ SOUHRA: Na konci II. čtvrtiny na sebe upoutal pozornost rozehrávač Marko Rikalo, skvěle našel Jana Jiříčka, který se elegantně trefil za tři body.