Během několika dní před tím se do místa konání přepravovali nejlepší sjezdaři z různých koutů Evropy, aby zde na 26. mistrovství Evropy změřili svůj cit pro řízení a hledání ideální stopy.

Tato událost, kterou nejen zahájil, ale i nad ní převzal záštitu předseda horní komory Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka, přilákala diváky z dalekého okolí.

Již zahajovací průvod nabídl pestrobarevnou a veselou show. Další den se posléze všichni přesvědčili, jak dramatické jsou souboje těchto bezmotorových vozidel. Především po prudké přeháňce se nejeden závodník přesvědčil o účinnosti bezpečnostních zábran podél trati a v některých depech se muselo dlouho opravovat.

Čeští minikáristé, ač co do počtu nejmenší výprava, i na domácí půdě a před domácím publikem prokázali, že patří k evropské špičce. Svůj mimořádný cit pro hledání ideální stopy a odvahu opět prokázal jablonecký Jan Sejkora, desetinásobný mistr Evropy, který v kategorii C4 (jezdci od 18 let) obhájil roli favorita a dojel si již pro svůj jedenáctý titul.

Skvěle si vedl i jeho syn Jakub v kategorii C3 (věk 13 – 17 let), který již má také jeden titul mistra Evropy. Letos si po napínavém souboji dojel pro druhé místo.

Mimořádný závod se podařil mladoboleslavskému Janu Šimůnkovi, nejmladšímu českému reprezentantovi v kategorii C1 (jezdci do 9 let), který teprve před rokem začal závodit ve slalomových minikárách. Tento evropský závod pro něj byl premiérou ve sjezdu. Již od tréninkových jízd se usadil na prvním místě a bylo jasné, že se nespokojí s rolí pouhého účastníka. Svedl skvělý souboj především se zkušeným mistrem Švýcarska a loňským vicemistrem Evropy a nakonec s převahou zvítězil.

Na závodech se v dobrém světle představil také královéhradecký jezdec David Hozda, který v kategorii C4 obsadil solidní desáté místo.

Dále se soutěžilo v kategorii C2 (věk 10 až 13 let), kategorii C5 (sajdkáry) a kategorii C7 (cariolli), ve kterých čeští zástupci nejeli. Další příležitostí vidět české reprezentanty v souboji s evropskou konkurencí bude závod evropského poháru, který se pojede v Romanově u Mšena.

Konečné pořadí nejlepších jezdců – kategorie C1: 1. Jan Šimůnek (Mladá Boleslav), 2. R. Zumbrunn (Švýcarsko), 3. H. Schlageter (Německo). Kategorie C3: 1. J. Lerf (Švýcarsko), 2. Jakub Sejkora (Jablonec nad Nisou), A. Inäbnit (Švýcarsko). Kategorie C4: 1. Jan Sejkora (Jablonec nad Nisou), 2. J. Frechin (Francie), 3. S. Rossi (Itálie).
Umístění dalších českých reprezentantů – kategorie C3: 14. Martin Flanderka (Všelibice u Liberce). Kategorie C4: 5. Jiří Janovský (Příbram), 7. Milan Holubec (Liberec), 10. David Hozda (Hradec Králové), 22. Jan Flanderka (Všelibice u Liberce). Kategorie C6 (dvojbob): 5. Petr Musal a Vlastimil Bufák (Mladá Boleslav), 8. Miroslav Marián ml. a Miroslav Marián (Český Krumlov). Kategorie C8 (kart): 9. Zdeněk Švajda ml., 10. Zdeněk Švajda st. (oba Jenišovice u Turnova).