Jako první se na 1,2 km dlouhém okruhu na Masarykově náměstí představí běžci. Následovat bude tradiční závod na koloběžkách IDEA STRNADEL, který je zároveň zařazen do Českého poháru v koloběhu. Na trati se tak sejdou ti nejlepší z celé České republiky.

Poté se program překlene do cyklistické části, kterou zahájí Rafkarna Velká cena Hradce Králové v kategorii OPEN. Závod se jede na 20 kol a je dlouhý 24 kilometrů. Hlavní cenou pro celkového vítěze bude víkendový tréninkový kemp v Amenity resortu v Orlických horách.

Od 15.30 hodin startuje tradiční charitativní jízda Jezdi a pomáhej Akcentou. Startovné je zcela dobrovolné (vybraná částka zahájí sbírku pro Sport Hradec Cup na rok 2025), tempo bude pohodové, takže s sebou neváhejte vzít i ty nejmenší cyklisty. V cíli budou vyhlášeni první tři, nicméně drobnou cenu dostanou všechny závodící děti.

Velkým diváckým lákadlem je pak vložený exhibiční závod Pirelli sprint Eliminátor s mistrem světa a sedmi násobným vítězem Velké ceny HK Aloisem Kaňkovským.

Celý program pak vyvrcholí hlavním závodem v kategorii muži ELITE, kde se představí nejlepší české celky v čele s domácím týmem Rafkarna IDEA Cycling. Pro vítěze všech disciplín budou připravené hodnotné ceny od partnerů KLENOT, FRANCE CAR, PIRELLI, AKCENTA v hodnotě 90 000 Kč.

- tisková zpráva