Gladiator race Run Hradec Králové, jehož součástí je i Akademické MČR v překážkovém běhu Gladiator race, musel být již dvakrát kvůli restrikcím přesunut. Ani v prvním termínu (28. 3.), ani ve druhém (28. 10.) nemohl být z důvodu opatření proti koronaviru odstartován.

Tým Sportvisio má s pořádáním závodů za dob koronaviru bohaté zkušenosti. Právě Gladiator race byl první závod, který se uskutečnil v ČR po jarní vlně a nejinak tomu bude i po rozvolnění podzimní vlny. Mezitím tento zkušený tým zvládl zorganizovat i ČSOB Hradecký Půl/maraton. Celý závod bude splňovat aktuální opatření. Závodníci budou startovat intervalově,k dispozici budou stojany s dezinfekcí na ruce atp.

Tento závod si získává přízeň nejen dospělých závodníků, ale milují ho především děti. Ty se na svůj start mohou těšit v neděli 6. 12. Celá akce se odehraje na Stříbrném rybníku v Hradci Králové a startovat se bude od dopoledních hodin.

Hlavní závod bude mít délku cca 4,5 km a závodníci v něm překonají více než dvacet překážek. Děti budou mít své trasy rozděleny do dvou délek (1 km a 2 km) podle věku. Součástí závodu jsou i kategorie Fun a Family, kdy závodníkům není měřen čas, nemají povinnost plnit handicapy za nesplnění překážky a přesto si ze závodu odvezou krásnou medaili.

Tento hradecký závod patří obtížností mezi lehčí závody a organizátoři ho doporučují jako ideální pro seznámení se světem překážkových závodů. Do konce roku mají v plánu uspořádat ještě jeden závod ze série Original (v Praze), který má znovu přeložený termín, a to 19. prosince.   (mk)