Jak se postupně ukázalo, stala se tato akce jedním z největších mládežnických turnajů posledních let, a to zřejmě nejenom v celorepublikovém měřítku. Přihlášky potvrdilo celkem 37 týmů ze sedmi zemí Evropy (Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Polsko a Česko). Zaregistrováno tu měli 450 účastníků - hráčů, trenérů a členů organizačních týmů.

Celkem 111 utkání se odehrálo na třech hřištích a turnajové boje probíhaly tři dny. Začátek byl stanoven na pátek 17. května těsně po poledni.

Páteční večer patřil slavnostnímu zahájení. Bylo velkolepé, připomínalo sportovní akce i mnohem většího významu, než byl tento turnaj. Vrcholem se stalo vystoupení mažoretkové formace GYTTA. Skupina představila část svého programu, se kterým odjíždí na mistrovství Evropy. Následovalo slavnostní vztyčení státních vlajek, které dávaly akci po celý víkend punc velkého mezinárodního turnaje.

Sobotní start prvních utkání byl v půl osmé ráno a poslední sobotní zápasy se odehrály večer před devátou. Ve večerních hodinách se ve velmi přátelském duchu také uskutečnilo neformální setkání trenérů, vedoucích týmů a organizátorů turnaje v klubovně Slavie.

Neděle byla ve znamení bojů o umístění v jednotlivých kategoriích, které rozhodovaly o tom, zda pro týmy byl turnaj úspěšný více či méně.

Na závěr turnaje, ke kterému se v Hradci bez větších zádrhelů dopracovali v neděli po 14. hodině, se uskutečnil medailový ceremoniál. Hráči a hráčky byli oceněni za skvělé výkony, které byly k vidění během víkendu na všech hřištích. Kolem půl čtvrté odpoledne proběhlo definitivní rozloučení společnou fotkou a s přáním šťastné cesty se týmy vydaly do svých bydlišť.

Co dodat na závěr?

Akce byla bez pochyby velice úspěšná, a to nejen po sportovní stránce. Hradecké týmy ve všech kategoriích uspěly a získaly celkem pět pódiových umístění, z toho kategorii U10S vyhrály, v U10E byly druhé a třetí a v kategorii U12 i U14 shodně druhé.

V tuto chvíli ale výsledky nejsou až tak důležité. Nejdůležitější je, že se turnaj uspořádat povedlo a všichni odjížděli spokojení s přáním se zase na další ročník vrátit. I následné ohlasy byly více než pozitivní. V tomto počtu klubů, týmů, hráčů a fanoušků byla celá organizační stránka velmi náročná. Vše se plánovalo a připravovalo již několik měsíců dopředu. Poslední měsíc ovšem byl více než intenzivní.

V Hradci Králové se přesvědčili o tom, že uspořádat turnaj takového rozsahu není procházka „růžovým sadem“. Pokud se ale organizace účastní tolik nadšených trenérů, rodičů, hráčů a přátel tohoto nádherného sportu, tak se dílo podaří.

Velký „potlesk“ patří všem, kteří se na turnaji, byť jen malinko, podíleli. Vše od ubytování, stravování, IT zajištění a doplňkových aktivit ve Fanzóně probíhalo zcela bezproblémově a i za toto zázemí patří velké poděkování.

Nyní pořadatelé vědí, že s tímto potenciálem se nemusí bát uspořádat znovu turnaj minimálně podobného rozsahu. Těší se na třetí ročník, ale teď si rádi trochu odpočinou.

Více na webu http://online.ph-slaviahk.cz/

Kateřina Siniaková.
Stopku vystavilo Siniakové až semifinále

Konečné pořadí (a MVP hráč)

Kategorie U10 Standard:
1. HC Slavia Hradec Králové "S09" (Valerie Labuťová)
2. SK UP Olomouc (Iva Benešová)
3. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry "B" (Filip Wrodarczyk)
4. KS Cieszyn (Justyna Foldyna)
5. HC Jičín (Denis Kunc)
6. UKS Orleta Sosnowiec Girls (Patrycya Gruszczyňska)
7. HK Trešnjevka Zagreb (Axla Saryč)

Kategorie U10 Elite:
1. HK Šenkvice (Lubor Krajčír)
2. HC Slavia Hradec Králové Boys (Pačesný Jonáš)
3. HC Slavia Hradec Králové Mix (Holík Matěj)
4. UKS Orleta Sosnowiec Boys (Mikolay Iwan)
5. LUKS "Jedynka" Miasteczko Šlaskie (Glogusz Wiktor)
6. HK Lipovci Mix (Žiga Štiblar)
7. HC TJ Mnichovice (Antonín Vilímek)
8. W.A.C Wienna Mix (Jakob Ulreich)
9. KSS Kolejarz Gliwice (Jacek Tomaszewski)
10. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry "A" (Brian Marchewka)

Kategorie U12:
1. HK Šenkvice (Patrik Horáček)
2. HC Slavia Hradec Králové (David Kulhánek)
3. KS Cieszyn (Bartosz Biaty)
4. W.A.C. Wienna Boys (Sebastian Sedlaczek)
5. HC Bohemians Praha Girls (Adéla Šedivá)
6. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry (Jan Piotrowski)
7. HC Jičín (Zugar Tomáš)
8. HK Trešnjevka Zagreb (Fran Vuletič)

Kategorie U14:
1. SK UP Olomouc "B" (Jiří Černava)
2. HC Slavia Hradec Králové Boys (Marek Vodička)
3. HK Šenkvice (Adam Štrofek)
4. LUKS "Jedynka" Miasteczko Šlaskie (Budny Adam)
5. SK UP Olomouc "A" (Theodor Kuba)
6. W.A.C. Wienna Girls (Heidi Rosenits)
7. HK Lipovci Mix (Alen Maučec)
8. KKS Kolejarz Gliwice (Jakub Turek)
9. HC TJ Mnichovice Girls (Pavlína Mudrová)
10. HC Slavia Hradec Králové Girls (Táňa Kozlová)
11. P.H.C. Budapest (Zsolnai Barnabáš)
12. HK Trešnjevka Zagreb (Noa Matoševič)