,,Byl to nejvyšší rozdíl v celém utkání. Ještě pět minut před koncem to bylo o koš. Výsledek mě tudíž trochu mrzí. Ale ukázali jsme své možnosti. Rozhodně bylo dobrým zjištěním, že jsme konkurence schopní,“ pronesl po utkání kouč Lubomír Peterka. Hradec doplatil na školácké chyby. ,,Šlo o ztráty a pokažené přihrávky, které by se neměly stávat ani v dorostenecké kategorii. Je to škoda. Jinak jsme hráli pohledný basket. Za výkon nás dokonce pochválil i trenér domácích Pavel Budínský.“

Ve středu Sokoli přivítají v hale v Třebši celek USK Praha (19:00). ,,Je škoda, že zároveň s námi hrají nejvyšší soutěž doma také ženy. Uvidíme, kolik fanoušků si najde cestu do haly. Každopádně uděláme maximum pro vítězství,“ doplnil Peterka.

Výhra ano, ale s ní i rozpaky

Vítězství 73:67 se počítá, ale předvedený výkon svitavských basketbalistů v premiéře Kooperativa NBL proti Brnu nenadchl. Ani fanoušky v hale, ani trenéry. Tuři se o výsledek hodně strachovali.

„Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Přestože jsme vyhráli, tak mám v sobě určitou pachuť zejména z toho, že za stavu plus šestnáct nejsme schopni zavřít zápas. Nedokázali jsme správně řešit jednoduché situace v útoku. Jsem zklamaný z výkonu pivotů a mladých hráčů, protože jejich přístup nebyl v pořádku. Připadalo mi, že si neváží toho, že mohou ve svém věku hrát ligu. Podržely nás výkony Slezáka, Marka a O'Briena, kteří prokázali svojí kvalitu. Od nich by si měli mladí hráči vzít příklad,“ zdůraznil trenér Svitav Lubomír Růžička. Ve středu od 18:20 přivítají Tuři Děčín.