Pro dvacetiletou českou hráčku to bylo první vítězství nad soupeřkou z elitní světové desítky. Na hráčku z Top 10 narazila rodačka z Hradce Králové počtvrté v kariéře, předtím podlehla Polce Agnieszce Radwaňské a dvakrát Němce Angelique Kerberové.

V utkání s Halepovou vedla ve třetím setu 4:2. O náskok sice přišla, ale znovu šla do brejku na 6:5 a zápas pak dokončila. Celkem zahrála 32 vítězných míčů a po dvou hodinách a čtyřech minutách proměnila druhý mečbol. „Snažila jsem se soustředit na každý míč. Bylo to těžké, když jsem přišla o vedení, ale zvládla jsem to a jsem šťastná," řekla Siniaková na dvorci. Ve čtvrtfinále bude 52. hráčka světa favoritkou, neboť narazí na Srbku Ninu Stojanovičovou, která v Šen-čenu začala v kvalifikaci. „Loni jsem tady došla do čtvrtfinále a doufám, že to letos vylepším," řekla Siniaková.

Turnaj žen v Šen-čenu (tvrdý povrch, dotace 750 000 dolarů): Dvouhra – 2. kolo: Siniaková (ČR) – Halepová (2-Rum.) 6:3, 4:6, 7:5, Kristýna Plíšková (ČR) – Čchang Kchaj-čchen (Tchaj-wan) 6:1, 6:2.