V boji o semifinále se utkají s dalším českým párem a vítězkami pařížského grandslamu z roku 2011 Andreou Hlaváčkovou a Lucií Hradeckou.

Brněnská Krejčíková a královéhradecká rodačka Siniaková mají za sebou už řadu úspěchů mezi juniorkami, ovládly čtyřhru na French Open v roce 2013, tehdy pak společně ovládly i Wimbledon a US Open. V kategorii dospělých spolu hrají dvacetileté tenistky na grandslamu poprvé. A tohle je zatím jejich největší triumf! Vždyť Hingisová s Mirzaovou, vítězky Australian Open a i loňského Wimbledonu a US Open, usilovaly o čtvrtý grandslamový primát v řadě, ale proti mladé české dvojici neuhrály ani set. French Open i dvacetizápasová vítězná šňůra na turnajích velké čtyřky pro ně skončily debaklem 3:6, 2:6!

„Snažily jsme se je překvapit. Určitě jsme je zaskočily naší agresivní hrou. Ta se vyplatila," řekla českým novinářům v Paříži Siniaková. „Myslím, že jsme hlavně my hrály dobře. A že jsme je nenechaly hrát jejich hru. Zkoušely jsme být agresivní a fungovalo to. Pro mě to je můj největší výsledek. Vyhrát takový zápas na grandslamu…," uvedla Krejčíková.

Pondělní program grandslamu v Paříži byl kvůli vytrvalému dešti zrušen. Zápasy se odehrají v úterý.