Vítězná škola byla vybrána z celkového počtu čtyřiceti škol, do hal projekt přivedl téměř šest tisíc dětí.

Přihlášené školy měly možnost vybrat si jeden z účastnických týmů ME a adoptovat ho. Každá škola pak měla podle svého uvážení možnost k lehké změně výuky, kdy se žáci dozvídali více o „své“ zemi, vytvářeli transparenty a následně dostali vstupenky na zápasy, kde měli týmu vytvořit domácí prostředí. Každý z celků našel minimálně dvě školy, které mu v hledišti fandily.

Vítězná hradecká škola adoptovala celek Itálie, který se ze skupiny v Hradci Králové dostal až do čtvrtfinále v Praze. Nakonec Italky skončily sedmé a jen těsně jim unikl postup na Světový pohár v basketbalu žen.

Hlavní cenou byla interaktivní tabule s projektorem. Kromě této pomůcky škola získala ještě sadu basketbalových míčů s logem evropského šampionátu, basketbalové dresy s názvem školy na basketbalové turnaje v barvách italských reprezentačních dresů, památeční plaketu a mobilní telefony pro učitele, kteří projekt ve škole iniciovali.

„Když by byla šance se do podobného projektu přihlásit znovu, ani minutu bychom neváhali. Škole to nejvíc přineslo souznění týmového ducha. Žáci se spojili, táhli za jeden provaz a myslím, že to na stadionu bylo vidět,“ řekl jeden z iniciátorů a učitel na hradecké škole Lukáš Procházka.   (je)