Náročné souboje čekají dnes všechny tři reprezentanty regionu v nejvyšší soutěži basketbalistek. V domácím prostředí se představí pouze svěřenkyně trenérky Ptáčkové, které hostí brněnské Frisco.

Ženská basketbalová liga

Skupina A1: ST 18.00: ZVVZ USK Praha (1. místo, 48 bodů) – Kara Trutnov (3. místo, 39 bodů). Oba východočeské zástupce v elitní šestce čekají dnes souboje s loňskými finalisty soutěže a aktuálně nejsilnějšími celky Excelior ŽBL. Nulové šance na vítězství se dávají svěřenkyním trenéra Martina Petrovického. Ty se představí na půdě lídra, přičemž domácí USK Praha v letošní sezoně neztratil ještě ani bod. „Přesto chceme odehrát co nejlepší zápas a duel bereme jako přípravu na další důležité souboje, které nás v této fázi ligy čekají,“ nechal se slyšet kouč Kary Martin Petrovický.

Hlavním cílem utkání tak pro trutnovské hráčky bude, aby se nikdo nezranil a pro zbylé zápasy byl kádr nadále kompletní. „Zatím se nám zdravotní problémy vyhýbají a byli bychom rádi, kdyby to tak vydrželo do konce letošního ročníku,“ doplnil trenér Petrovický.

ST 18.30: Sokol Hradec Králové (4. místo, 39 bodů) – Frisco Brno (2. místo, 42 bodů). Žádná náhoda. Kdepak. Lvice jsou už v první čtyřce zcela poprávu. V sobotu to na palubovce VŠ Praha jenom potvrdily. Na Folimance zvítězily 63:59 a prokázaly, že výhra v duelu o třetí místo v Českém poháru nad stejným soupeřem nebyla před pár dny vůbec náhodná. ,,Tentokrát to bylo mnohem těžší. Pražanky toužily po odvetě a navíc se nám na jejich palubovce zpravidla tolik nedaří. Ale ten zápas jsme vybojovaly,“ je hrdá na svůj tým trenérka Romana Ptáčková. Dnes se hradecké basketbalistky postaví v domácím prostředí Frisku. Proti velkému favoritovi však rozhodně nejsou bez šancí. Brňanky se v letošním ročníku nevyvarovaly výkonnostních výkyvů, na svém kontě mají dokonce prohru s VŠ Praha! ,,V posledním duelu proti USK však podaly kvalitní výkon. Nemáme, co ztratit. Každopádně se to soupeři budeme snažit co nejvíce ztížit,“ pronesla Ptáčková.

Skupina A2: ST 17.30: Loko Karlovy Vary (3. místo, 33 bodů) – BK Pliska Studánka Pardubice (5. místo, 27 bodů). Studánka po ostudném výkonu s Valosunem má co napravovat. Dnes míří do světoznámého lázeňského města.

„Pokusíme se zopakovat výkon z posledního vzájemného měření sil, kdy jsme Vary u nich hodně potrápili. To bude vyžadovat maximální soustředěnost po celé utkání, a ne jako s Valounem. To jsem holky nepoznával. Asi jsme vytvořili rekord v počtu ztrát za úvodních pět minut. Začíná nám zvonit hrana. Čekají nás tři klíčová utkání. Ze zápasů z Karlových Varů, VŠE Praha a Karlínem musíme získat dvě vítězství. V opačném případě nás baráž nemine,“ tuší pardubický kouč Roman Chocholouš.

(to, kp, zz)