Středečním domácím zápasem s Karlovými Vary vstoupí basketbalistky Sokola Hradec Králové v nejvyšší soutěži do bojů ve skupině A2.

„Lvice“, které jsou v tabulce momentálně osmé se ziskem třiadvaceti bodů, se netají přáním pokusit se vystoupat až na pátou příčku. Tu mají zatím ve své moci Strakonice, které nasbíraly o tři body více.

„Boj o páté či šesté místo jsme ještě nevzdali. Bodové rozdíly jsou minimální. Na zápasy se těším, i když přiznávám, že to bude honička. Deset zápasů se hraje v rytmu středa sobota, takže na obnovu fyzické kondice nezbude čas. Spíše se budeme věnovat taktické přípravě. Věřím tomu, že až družstvo bude kompletní, půjdeme tabulkou vzhůru,“ uvedl hradecký trenér Miroslav Volejník.

Jeho tým se v uplynulých dnech potýkal s velkou marodkou, na což doplatil i ve víkendovém Poháru České pošty, v němž skončil šestý. „Doufám, že se zdravotní stav hráček zlepší. Vždyť poslední tři týdny jsme trénovali prakticky v pěti šesti lidech,“ poukázal kouč, kterému citelně chyběly vysoké podkošové hráčky; v první řadě to byla Michaela Hartigová, pivotka číslo jedna, a také Andrea Ovsíková, která na tomto postu úspěšně alternovala.

Středečním soupeřem hradeckého kolektivu budou od 18.30 hodin Karlovy Vary, které na šestém místě mají jen o bod více a „lvice“ by je v případě výhry v tabulce dostihly.

Východočešky mají k dobru ještě odložený zápas 18. kola na hřišti Valosunu Brno. Utkání nebylo sehráno z důvodu chřipkové epidemie v moravském celku. Pokud dojde k dohodě, uskuteční se v neděli.

„Jelikož na Valosunu hrajeme v sobotu utkání v rámci druhého kola skupiny A2, chtěl bych, abychom tam přespali a v neděli odehráli odložený zápas. Zatím jsem se ale nedohodl s brněnským klubem. Uvidíme,“ poznamenal Miroslav Volejník.

Hradec v A2

 1. kolo: 23.2. K. Vary (d) - 18.30
2. kolo: 26.2. Valosun (v) - 17.30
3. kolo: 2.3. VŠ Praha (d) - 18.30
4. kolo: 5.3. Strakonice (v) - 17.00
5. kolo: 9.3. Pardubice (d) - 18.30
6. kolo: 12.3. K. Vary (v) - 17.30
7. kolo: 16.3. Valosun (d) - 18.30
8. kolo: 19.3. VŠ Praha (v) - neurčeno
9. kolo: 23.3. Strakonice (d) - 18.30
10. kolo: 27.3. Pardubice (v) - 16.00