Basketbalistky trutnovské Kary v úterý rozehrály semifinálovou sérii ŽBL na palubovce USK Praha. Ve středu čeká první bitva o postup do finále také na druhého východočeského zástupce. Hradecké „lvice" v bouřlivém prostředí domácí haly na Eliščině nábřeží přivítají nebezpečný Nymburk.

Semifinále - 1. zápas

Středa 18.30: TJ Sokol Hradec Králové – Basketball Nymburk.

Psychicky i fyzicky náročná čtvrtfinálová série se Slavií je již minulostí. „Lvice" vydřely postup v poměru 3:2 na zápasy. Všechny tři body získaly doma. Dnes začínají semifinále znovu před svými fanoušky. Jenže proti nim bude stát zřejmě ještě tvrdší oříšek. Nymburk v čele s exhradeckou Darinou Mišurovou totiž ve čtvrtfinále smetl Imos Brno 3:0. To, že Hradec v sezoně středočeský tým již třikrát porazil (dvakrát v ŽBL, jednou v poháru), je zapomenuto a startuje se od nuly.

„V této fázi soutěže si už soupeře nemůžeme vybírat. Nymburk je kvalitní a zkušený protivník, přesto však víme, že ho umíme porážet. Bude těžké uhlídat jeho výborné střelkyně z trojkové vzdálenosti, ale věřím, že jsme dobře připravené a i taktické pokyny trenérů nám na hřišti pomohou. Pozor si však musíme dát i na dravé nájezdy a dvoumetrovou Američanku Rolleovou," uvedla pivotka „lvic" Kateřina Křížová.

„Hradec má silný tým, skončil po základní části druhý a letos nás již třikrát porazil. Rozdíl ve skóre však nikdy nebyl výrazný. Navíc play off je úplně jiná soutěž, jde o jinou motivaci. Samozřejmě obrovskou výhodou Hradce je, že začíná doma a případný rozhodující pátý zápas by se hrál znovu tam. Pokud bychom tedy chtěli postoupit, musíme vyhrát aspoň jednou na palubovce soupeře a k tomu dvakrát doma. To nebude vůbec snadné. Měli jsme teď delší zápasovou pauzu, takže bude důležité chytit začátek středečního utkání," řekl Daniel Kurucz, kouč Nymburka.

Semifinále play off: Hradec Králové - Nymburk
1. zápas – středa 8. dubna, 18.30: Hradec Králové – Basketball Nymburk
2. zápas – sobota 11. dubna, 14.00: Basketball Nymburk – Hradec Králové
3. zápas – úterý 14. dubna, 18.30: Hradec Králové – Basketball Nymburk
Případně:
4. zápas – čtvrtek 16. dubna: Basketball Nymburk – Hradec Králové
5. zápas – sobota 18. dubna: Hradec Králové – Basketball Nymburk

Kara bojovala, ale mistr ukázal sílu

Praha - Basketbalistky Kary Trutnov prohrály v úvodním utkání semifinále play off Ženské ligy na palubovce favorizovaného USK Praha 53:92. Obhájce titulu ukázal sílu, od prvních minut šel tvrdě za vítězství, počáteční čtvrtinu ovládl rozdílem 17 bodů (26:9) a v poločase vedl už o pětadvacet.

Ženská liga - semifinále play off, 1. zápas: USK Praha – Trutnov 92:53 (26:9, 49:22, 67:37). Nejvíce bodů: Burgrová 16, Robinsonová 14, Kat. Elhotová 13, Petrovičová a Vaughnová po 12 – Ostarellová 21, Pazderová 14, Adamsová 4.

Semifinále play off: USK Praha - Trutnov (1:0)
1. zápas – úterý 7. dubna: USK Praha – Kara Trutnov 92:53
2. zápas – středa 15. dubna, 18.30: Kara Trutnov – ZVVZ USK Praha
3. zápas – pátek 17. dubna, 18.00: ZVVZ USK Praha – Kara Trutnov
Termíny případného 4. a 5. zápasu budou teprve upřesněny.