Velmi úspěšné zimní období má za sebou hradecký pozemní hokej. V uplynulých dnech vyvrcholily nejvyšší soutěže v hale a Slavii Hradec to několikrát cinklo, nejen v mládežnických kategoriích, ale i mezi dospělými.

Halová extraliga žen měla na programu finálový turnaj v pražské UNYP Aréně, kde se nejprve uskutečnily semifinálové zápasy a poté došlo na boje o medaile.

Hradecké hokejistky si třetím místem v dlouhodobé základní fázi vybojovaly postup do semifinále, kde narazily na HC Rakovník.

Cennější kov nebyl daleko

Ve vyrovnaném duelu byl nakonec šťastnější Rakovník. Východočešky tak braly třetí příčku, avšak cennější kov nebyl tentokrát moc daleko. Chybělo trochu štěstí.

Přesto tímto výsledkem slávistky potvrdily, že dlouhodobě patří k nejlepším týmům ČR v halovém pozemáku, když získaly bronzové medaile již počtvrté v řadě.

Další cenné kovy Hradce již byly v režii mládeže.

Dvakrát zlaté medaile

Mistrovský double se Slavii povedl v kategorii mladších žáků a žákyň U12. Finálový turnaj se odehrál v hale na pražském Zeleném pruhu. Hradečtí chlapci i děvčata opanovali své základní skupiny a rovněž v celorepublikovém finále „O Prezidentský pohár“ byli suverénní.

Kluci porazili nejprve Kbely 4:0 a poté i Litice 8:0. Dívky si hladce poradily s pražskou Slavií (6:1) a Rakovníkem (7:0).

Ani to ještě nebylo všechno. Úspěchu se dočkala také přípravka kategorie U10, která se po druhém místě v dlouhodobé části stala vicemistrem ČR i po závěrečných finálových bojích.