Sestavu pro nadcházející sezonu bude tvořit stabilní jádro ve složení Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, David Dvorský, Josef Hošek, Martin Hunal, Jiří Polnický a Tomáš Kalojíros. Ty doplní Alois Kaňkovský z pražské Dukly, Jan Kovář z Mapei Cyklo Kaňkovský a Pavel Camrda z rakouského Rad Club Wels.

„Příchod Aloise Kaňkovského pro nás znamená návrat opravdového spurtéra, kterého jsme měli naposledy v době André Schulzeho. Čekáme od něj opět vítězství v rovinatých závodech. Ale myslím si, že díky eliminaci v dráhovém programu dojde i k jeho větší výkonnosti v kopcích. Další dva nováčci přichází z kategorie juniorů, kde podávali solidní výkony, ale až čas ukáže, jak proběhne jejich adaptace mezi dospělými. Každopádně lze říct, že Pavel Camrda by měl být závodníkem zejména pro jednorázovky a etapové závody, měl by zapracovat na časovce. Opakem je Jan Kovář, který má právě časovku jako nejsilnější disciplínu. Měl by pro nás být do budoucna příslibem pro evropské a světové šampionáty v kategorii U23," hodnotí nové posily týmu Whirlpool Author trenér Otakar Fiala.

Program a závodní priority týmu poté osvětluje manažer stáje Vladimír Vávra: „Náš program by měl tradičně začít na chorvatské Istrii. Po letošním začátku na Taiwanu bychom i letos chtěli obohatit program, tentokrát o sérii závodů v ruské Soči. Dále máme v plánu mimo domácích startů absolvovat tradiční podniky ve Francii, v Polsku, na Slovensku nebo v Rakousku, ale i nově vzniklé závody podniky v Maďarsku či Estonsku. Důležitý je pro nás každý závod a každý UCI bod, který pomůže ČR i našim jezdcům pro nominaci na MS. V žádném případě nebudeme opomíjet ani Český pohár. Naše mladé závodníky chceme mít i na startu ME."

Závodníci cyklistické stáje Whirlpool Author pro nadcházející sezonu.