Domácí MČR tentokrát vynechal Pavel Petřikov mladší, jenž absolvuje přípravný kemp v Japonsku a brzy ho v Tokiu čeká Grand Slam.

„Koubková své zápasy ukončila před časovým limitem a v pohodě obhájila loňský titul. Plevová splnila očekávání a také byla první, byť v jednom utkání vyhrála až patnáct sekund před koncem, což bylo trochu na infarkt. V dalších duelech však nezaváhala. Kodešová si ve finále na chvilku „zdřímla" a bylo hotovo. Patočková toho dokonale využila, a tak na Hanu zbylo druhé místo, které je přesto cenné. Obdobně to vypadalo i s Vaníčkem. Tomáš na začátku soupeře válcoval, ale pak přišla sekundová pauzička, protivník ho překvapil a bylo po nadějích. Je to velká škoda, neboť to nebyl soupeř, na kterého by Tomáš neměl. Gabča Dohnalová se vrátila po roční pauze, avšak bronz jí určitě sluší. Na třetí místo ji odsoudilo diskutabilní utkání s pražskou soupeřkou, jež prohrála na jeden trest. Nutno dodat, že byla aktivnější, což rozhodčí z Prahy zřejmě neviděl. V Jičíně startovala i dorostenka Bláhová, pro kterou byl turnaj zkušeností," zhodnotil počínání závodníků JC Hradec trenér Pavel Petřikov starší.

V celkovém hodnocení oddílů skončil JC Hradec na třetím místě. „Pro nás i celé východočeské judo je to jistě úspěch. Všichni finalisté jsou zároveň v širším reprezentačním výběru na turnaje Evropského a Světového poháru. Nově se tam dostala Hana Kodešová. Děkuji všem za příkladnou reprezentaci oddílu i města Hradec Králové. Musím poděkovat magistrátu za finanční pomoc, díky níž jsme se mohli kvalitně připravovat," dodal Petřikov starší.

Medailová umístění okresních zástupců

Muži – do 66 kg: 1. Michal Černý (SKP Judo Nový Bydžov), 2. Tomáš Vaníček (Judo Club Hradec Králové); do 100 kg: 3. Štěpán Vokatý (PSK Judo Hradec Králové).

Ženy – do 63 kg: 2. Hana Kodešová (Judo Club Hradec Králové); do 70 kg: 1. Eva Koubková (Judo Club Hradec Králové), 3. Gabriela Dohnalová (Judo Club Hradec Králové); do 78 kg: 1. Kristýna Plevová (Judo Club Hradec Králové).